Zprávy

Praha vybrala projektanta pro Bělohorskou. Rekonstrukce má začít 2021

Nová podoba Bělohorské ulice v Praze. Vizualizace: IPR Praha
Nová podoba Bělohorské ulice v Praze. Vizualizace: IPR Praha

Rada hlavního města Prahy učinila další krok k rekonstrukci Bělohorské. Na základě výběrového řízení schválila firmy na zpracování projektové dokumentace. Vítězem je společnost PUDIS ve sdružení s Metroprojektem Praha. Náklady na pořízení projektu budou 19 milionů korun.

Cílem je podle Institutu plánování a rozvoje (IPR) vytvořit prosperující obchodní ulici, kde budou lidé chtít trávit čas a která poskytne bezpečné podmínky pro různé způsoby dopravy. Úsek, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí.

„Bělohorská má velký potenciál stát se jednou z nejkrásnějších pražských tříd,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská. Ve zmíněném úseku Bělohorské mají vzniknou nové plácky s lavičkami či nové přechody; dojde i na opravu místních schodišť. Studie IPR rovněž počítá s úpravou stávajících chodníků, které budou rozšířeny a vydlážděny. Rekonstrukce má začít za necelé tři roky.

Podoba tramvajových smyček Pod Královkou a Dlabačov a přilehlého území bude řešena samostatnou studií.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vít Jůza
Host
Vít Jůza

Nedělala se tato ulice nedávno??

David
Host
David

Pouze se tam rekonstruovala tramvajová trať. Jediné v čem se tato rekonstrukce bude s tou předcházející překrývat budou tramvajové zastávky. Ty, co tam vzniky v průběhu té poslední rekonstrukce jsou tragické.

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Pokud vím, tak ano, ale snad v podstatě jen tramvajová trať a nějaké vazby na ni.

Partneři