Praha: Tramvaje neprojedou Chotkovou ulicí, MHD se vrací do podjezdu na Zahradním Městě

Jedna výluka končí, druhá začíná. Tramvaje se vrací do Průběžné ulice, neprojedou pod Hradem

Dopravní podnik hl. m. Prahy zahájí dnes v noci letošní sezonu oprav tramvajových tratí. Oprava se týká 2,4 kilometru kolejí v Chotkově ulici a na Klárově. Výluka začne dnes zhruba ve 22:30 a potrvá až do čtvrtka 25. února (konec je naplánován rovněž na 22:30).

Provoz tramvají bude obousměrně přerušen v úseku Malostranská – Chotkovy sady. Dopravní podnik na dobu výluky zavede tramvajové linky č. 30, 32 a 35, jako náhradní dopravu v úseku Malostranská – Hradčanská doporučuje také linku metra A.

Oprava bude zahrnovat výměnu kolejnic od křižovatky ulic Klárov a Nábřeží Edvarda Beneše po křižovatku Chotkovy a Badeniho ulice. Kolejnice jsou podle DPP na konci životnosti, většina jich pochází z roku 2004. Kromě toho dělníci zbrousí vlnkovitost kolejnic, provedou servis kolejových konstrukcí a opravu mazacích zařízení v oblouku u Jeleního příkopu. V plánu je i předláždění zhruba 3 500 m2 velké žulové uliční dlažby.

Dopravní podnik má ale pro cestující i dobrou zprávu. Po dvou týdnech dnes večer po ukončení denního provozu skončí dvoutýdenní výluka v Průběžné ulici na Zahradním Městě. Ta byla nutná kvůli stavbě koridoru a nové železniční stanice Zahradní Město, přesněji řečeno kvůli snášení starého mostu na původní benešovské trati. Podjezd pod tratí se znovu otevře tramvajím i autobusům.

Průběžná ulice po snesení starého železničního mostu. Pramen: ROPID

Průběžná ulice po snesení starého železničního mostu. Pramen: ROPID

Změny tras tramvajových linek během výluky v Chotkově ulici
Linka č. 2 bude zrušena.
Linka č. 12 bude v úseku Strossmayerovo náměstí – Malostranská odkloněna přes zastávku Čechův most.
Linky č. 18 a 97 budou v úseku Hradčanská – Malostranská odkloněny přes zastávky Sparta, Letenské náměstí, Strossmayerovo náměstí a Čechův most.
Linka č. 20 bude ve směru od Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Malostranská (u metra), odkud dále bude pokračovat přes zastávky Právnická fakulta a Malostranská (v Letenské ulici) na Malostranské náměstí a dále po své trase zpět směr Sídliště Barrandov.
Linka č. 21 bude v provozu v pracovní dny celodenně (v přepravních špičkách v trase Radlická – Sídliště Modřany a mimo přepravní špičky v trase Radlická – Nádraží Braník).
Linka č. 22 bude ve směru od Nádraží Hostivař, resp. Radošovické zkrácena do zastávky Malostranská (u metra), odkud dále bude pokračovat přes zastávky Právnická fakulta a Malostranská (v Letenské ulici) na Malostranské náměstí a dále po své trase zpět směr Nádraží Hostivař, resp. Staré Strašnice.

Zavedené tramvajové linky
Linka č. 30 v trase Divoká Šárka – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Hradčanská – Špejchar.
Linka č. 32 v trase Vypich – U Kaštanu – Malovanka – Pražský hrad – Chotkovy sady – Hradčanská – Vozovna Střešovice – Vojenská nemocnice – Petřiny – Sídliště Petřiny.
Linka č. 35 v trase Bílá Hora – Vypich – U Kaštanu – Malovanka – Brusnice – Prašný most – Hradčanská – Špejchar.

Tagy dpp praha seznam uzavírka Průběžná výluka Chotkova ulice
28 komentářů