egoe-plus
Doprava ve městě Metro

Praha opět posílí provoz metra, počty cestujících jsou na polovině běžného měsíce

Metro ve stanici Nádraží Veleslavín. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra
Metro ve stanici Nádraží Veleslavín. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra

Jízdní řády pražského metra čeká od pondělí 1. června další posílení. Data o provozu ukazují, že metrem jezdí stále zhruba poloviční počet cestujících než loni ve stejném období. Poslední týdny ale zažívá metro další návrat lidí.

Posílení prázdninového provozu bude znamenat, že v ranní špičce se zkrátí intervaly na lince A o tři čtvrtě minuty, na linkách B a C o 20 vteřin. DPP posílí také odpolední špičku, ve které se intervaly na linkách A a B zkrátí o půl minuty, na lince C o 10 vteřin. V praxi znamená zkrácení ve špičce interval 180 vteřin na trase A, 160 vteřin na trase B a 130 vteřin na trase C.

V odpolední špičce budou nově intervaly 210 vteřin na lince A, 180 na lince B a 155 na lince C. Během dopoledne mimo špičky bude DPP na všech třech linkách soupravy vypravovat po 5 minutách, večerní intervaly zůstávají stejné. O víkendech a státních svátcích bude metro jezdit po 7,5 minutách.

Od čtvrtka 4. června DPP na tramvajových linkách č. 8 a 20 také obnoví večerní provoz v období od 22:30 do 0:30. Od této soboty 30. 5. 2020 bude lanovka na Petřín opět zastavovat také ve stanici Nebozízek.

„Počítali jsme s tím, že bodem zlomu pro další posílení provozu metra bude dosažení 600 tisíc přepravených cestujících v průměru o pracovních dnech, což je polovina běžného stavu před pandemií. Z údajů ze sčítačů ve stanicích metra vyplývá, že minulý týden jsme o pracovních dnech přepravili 553 tisíc cestujících. Včera, po poslední fázi uvolnění, to bylo 593 tisíc lidí. To představuje mezitýdenní nárůst o necelých 8 %,“ uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu a předseda dozorčí rady DPP. I nadále platí povinnost nosit v dopravních prostředcích roušku.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Suchdolák

K čemu jsou těm, komu nestačí k cestování jen metro, krátké intervaly metra, když návazná doprava má stále intervaly „jak sobí spřežení na Čukotce“? Lži o tom, že se povrchová doprava už vrátila do pravidelného stavu, těmto cestujícím příliš nepomohu, když realita je úplně jiná!

Karlos

ráno od půl šesté do osmi je metro totálně narvaný, alespoň na trase C v úseku Chodov – Holešovice. Tady posílit a na Letňany posílat každej druhej vlak.

Petr

No řekl bych, že minimálně na céčku už by to ráno užilo obvyklý předkoronavirový interval (což bylo myslím 110 sekund). Kolem centra už to ráno teče, jestli je to na okrajích slabší, tak by se třeba dal dočasně udělat pásmový provoz.

libcha

Jestli tím myslíte pásmovat úsek Ládví – Letňany, tak jistě, tenhle úsek ostatně neměl vůbec vzniknout. Háje prosím pásmovat nee!

Partneři


Czechtoll

pst
podcast