Doprava ve městě Parkování

Praha mění parkoviště u ministerstva dopravy, část bude dopravním hřištěm

Parkoviště před ministerstvem dopravy. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Parkoviště před ministerstvem dopravy. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Soukromá firma podnajímala parkoviště za vyšší cenu státním organizacím, než za kolik si ho od Prahy 1 pronajímala.

Parkování před ministerstvem dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody čeká po mnoha letech velká proměna. Praha 1 ukončila jeho pronájem společnosti Saba parking, která stání dál pronajímala ministerstvu dopravy či Českým drahám. Na jeho místě vzniknou zóny placeného státní i například dopravní hřiště.

Podle vedoucího oddělení vnějších vztahů Prahy 1 Petra Bidla bude od září na místě parkoviště probíhat výměna hlavních plynovodů a související výkopy, obnova kolektorů a další stavební činnost. „Část stavebních prací omezí uživatelnost části pozemků na více let,“ dodal Bidlo.

Část pozemku, přiléhající k budově ministerstva dopravy, by měla být smluvně poskytnuta ministerstvu pro zajištění bezpečnostního perimetru, parkování ministerstva a dalších organizací v budově. Současně zde dojde k vybudování dopravního hřiště Besip.

V další části bude zřízena fialová zóna placeného stání, tedy zóna smíšená jak pro rezidenty, tak i návštěvníky městské části. „Předmětná žádost na magistrát již byla na jaře tohoto roku odeslána a čeká se na zařazení místa do příslušné vyhlášky. V odpovídajícím počtu míst pak bude v Lannově ulici změněna fialová zóna na modrou tak, aby byl zajištěn dostatek parkovacích míst pro rezidenty bydlící v okolí,“ dodal Bidlo.

Smlouva s firmou skončila už v dubnu letošního roku. „Od té doby využívá společnost pozemky bez právního titulu. Navíc je třeba ještě konstatovat, že nájemce v rozporu se smlouvou podnajímal plochu dalším subjektům za cenu vyšší, než činil nájem hrazený městské části,“ dodal Bidlo.

Aktuálně dochází k vyklízení parkoviště, vjezd i parkování je tak pár dní zcela zdarma.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MaT

Když jsme u toho parkování u ministerstev… Neví někdo, jak je to s ulicí Na Valech? Jsou v ní parkovací místa Ale jinudy, než skrz Ministerstvo obrany, se do ní vjet nedá (jedině couvat jednosměrkou v protisměru asi). Podle katastru je ta parcela ale Prahy. To tam jako má MO na pražském pozemku nějaké privátní parkování? Platí za to městu alespoň nějaké peníze?

Jakub P

No ty parkovací místa jsou tam číslovaný, legálně vjet se tam autem jinak než skrz zahradu ministerstva nedá a na začátku je značka vyhrazenýho parkoviště, takže jsou skutečně nejspíš jen pro ministerstvo (dotatkovou tabulku na panoramě nepřečtu). Jak to maj s placením nevím.

Greta

Díky Bohu tento zadratovany hnus zmizí a s zůstane jen pachuť po Burgermeistrovi a jeho mafii z Prahy 1.

Joseph

A kde budou parkovat služební auta?

Viťa

Ano, protože už teď se tam nedá zaparkovat, skvělé…

Vít Jůza

Tak co by z toho měli, kdyby nepodnajímali jiným subjektům za vyšší cenu, pokud tedy to parkoviště neměli pronajaté čistě pro vlastní potřebu ….

Surio Mario

Otázkou spíš je, proč musela samospráva pronajímat parkoviště státní správě a státní akciovce přes soukromého prostředníka.

Zlámalík

No hádejte, věřím, že na to přijdete 😀