Praha – Litoměřice za 185 Kč. BusLine prudce zdražil komerční autobusové spojení

Autobusy společnosti BusLine. Foto: BusLineAutobusy společnosti BusLine. Foto: BusLine

Podle dopravce jde o jedinou možnost, jak zabránit zrušení přímého spojení.

Cestování přímými autobusem mezi Litoměřicemi a Prahou od neděle výrazně podraží. Společnost BusLine oznámila, že od 5. března zavádí povinnou místenku s jednotnou cenou 78 Kč. Jízdenka tak vyjde na 185 Kč. To je v přepočtu na kilometr výrazně více, než se u dálkových linek běžně platí. Přímý spoj na trase nikdo jiný nenabízí.

BusLine oznámil změnu na svých stránkách v pátek, jen dva dny před změnou ceníku. Firmu k tomu podle svých slov donutilo dlouhodobě ztrátové provozování komerčních linek 550908 a 550909. K provozu dopravce nikdo nenutí. Zásadní zdražení může být současně způsobem nátlaku na objednatele veřejné dopravy, aby spoje zahrnuli do integrované dopravy.

„Abychom eliminovali dopad na cestující, především žáky a studenty dojíždějící na kratší vzdálenost, je cena místenky pro všechny cesty do 25 kilometrů nastavena na 5 korun. Uvedená úprava ceny je jedinou možností, jak zabránit kompletnímu zrušení linek a alespoň zminimalizovat ztráty, které provoz v současném režimu přináší,“ uvedl dopravce.

Cena 185 Kč za 63 kilometrů dlouhou trasu je zcela mimo realitu současné úrovně jízdenek. Například Arriva si za 90 kilometrů dlouhou trasu z Prahy do Teplic účtuje 99 Kč. BusLine bude i výrazně dražší než vlak. Jízdenka na vlak s přestupem v Lovosicích vychází obvykle na 134 Kč.

Tagy BusLine Litoměřice - Praha
103 komentářů