Praha bude mít spojení s Ammánem, na podzim ho zavede Ryanair

Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: RyanairBoeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair oznámila další pražskou novinku pro příští zimní letový řád. Od konce října bude dvakrát týdně vypravovat letadlo

Letecká společnost Ryanair oznámila další pražskou novinku pro příští zimní letový řád. Od konce října bude dvakrát týdně vypravovat letadlo z Prahy do jordánského Ammánu. Dnes Česká republika přímé spojení s Jordánskem nemá.

Letenky půjdou do prodeje ještě v únoru. Ammán je už druhou novinkou, kterou Ryanair oznámil pro příští zimní letový řád. Na konec letošního října už firma ohlásila zavedení linky mezi Prahou a letištěm Beauvais u Paříže.

Z Prahy do Jordánska dosud přímé spojení neexistuje. Praha se stala součástí velké expanze Ryanairu v Jordánsku, kromě Ammánu začne létat i do přímořské Aqaby, celkem otevře dopravce 14 nových linek. První linka začne v březnu mezi Ammánem a Kyprem, ostatní v říjnu.

Z tiskové zprávy Ryanairu je patrné, že firma získá zřejmě od jordánské vlády podporu na start nových linek, očekává od nich růst zájmu cestujících.  Jordánská ministryně pro cestovní ruch Lina Mazhar Annabová uvedla, že nové linky výrazně podpoří cestovní ruch v zemi. „Rozhodnutí Ryanairu létat do Jordánska jae jasnou zprávou o rozmanitosti a nevyužitém potenciálu jordánského cestovního ruchu,“ uvedla ministryně.

Nová linka znamená i další expanzi Ryanairu v Praze, který letos v zimě míří na pozici dvojky na Ruzyni podle nabízené kapacity. Jedničkou jsou České aerolinie. Celoročně z české metropole  létá do 14 evropských měst.

Tagy Ammán Jordánsko letiště praha Ryanair
Žádné komentáře