Jordánsko z Prahy za tři tisíce tam i zpět. Ryanair spustil prodej své nejdelší linky z Česka

Boeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: RyanairBoeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair začala prodávat letenky na svoji zatím nejdelší linku z Prahy. Nové spojení Praha – Ammán začíná s

Letecká společnost Ryanair začala prodávat letenky na svoji zatím nejdelší linku z Prahy. Nové spojení Praha – Ammán začíná s cenami na zhruba třech tisících korunách za zpáteční letenku, což je zhruba třetina dosud běžné ceny letenky s přestupem. Praha je jedním z měst, která Ryanair spojí s Ammánem v rámci své velké expanze v Jordánsku.

Vyplývá to z údajů v rezervačním systému. Ryanair začne létat od 30. října v úterý a v sobotu. Pokaždé letí v 7:20 a v Ammánu je ve 12:20 tamějšího času, tedy po čtyřech hodinách letu. Zpět se vrací ve 12:55 a přistává v 15:55, u zpátečního letu tedy počítá Ryanair s letovou hodinou navíc.

Zatím nejlevnější ceny jsou na úrovni 3006 korun za zpáteční letenku, bez problémů se na listopad a prosinec dají najít zpáteční letenky za ceny do čtyř tisíc korun. Nejlevnější letenky s přestupem do Jordánska zatím vycházejí z Prahy na osm až jedenáct tisíc korun.

V rezervačním systému se objevily už i spoje z Prahy do Paříže na letiště Beauvais, nejdou ale zatím koupit a neobjevují se u nich ceny. Ryanair bude létat třikrát týdně: v pondělí, pátek a neděli.

Expanze Ryanairu v Praze může být od konce října ještě větší. Podle letového řádu například v pondělí počítá dopravce kolem sedmé hodiny ranní se třemi odlety (7.05 Řím, 7.20 Londýn, 7.20 Paříž). To by mohlo znamenat, že firma počítá s umístěním třetího letadla v Praze. Letiště Praha dosud o žádném takovém plánu neví. Vyjádření Ryanairu zjišťujeme.

Tagy Ammán Jordánsko letiště praha Paříž Ryanair
3 komentáře