egoe-plus
Letectví

Praha bude mít další spojení s Gruzií, Wizz Air otevírá linku do Kutaisi

Airbus A320, foto: Wizz Air
Airbus A320, foto: Wizz Air

Cestující z pražského Letiště Václava Havla získají další linku do Gruzie. Wizz Air od příštího května začne létat do Kutaisi, druhého největšího města v Gruzii.

Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Letadla budou létat v úterý a v sobotu,  z Prahy ve 20:15 s příletem v 1.55 do Gruzie, zpět v 18.15 s přítelem v 19.45 do Prahy. Letenky zatím prodává firma jen pro členy Wizz Discount Clubu, na příští říjen jde zpáteční letenku sehnat už pod 800 korun. Firma nasadí na trasu svůj airbus A320 pro 180 cestujících.

Linka do Kutaisi tak nabídne již druhou gruzínskou destinaci, do které bude možné letět z Letiště Václava Havla Praha přímou pravidelnou linkou. „Při celoročním provozu předpokládáme, že linku využije přibližně 30 tisíc cestujících. Od letošního června je v provozu také přímá linka do hlavního města Tbilisi s leteckou společností Georgian Airways,“ řekla mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.

Wizz Air za poslední rok otevřel z Prahy tři nové destinace do relativně vzdálenějších destinací. Už letos začala firma létat na Island, letos spouští také spojení do izraleského Eilatu k Rudému moři.