Potvrzeno: Lufthansa vrátí v červnu do provozu A380, nasadí ji na linky do New Yorku a Bostonu

Airbus A380 v novém nátěru od Lufthansy. Foto: LufthansaAirbus A380 v novém nátěru od Lufthansy. Foto: Lufthansa

Letenky půjdou do prodeje ve čtvrtek 23. března.

Německá letecká společnost Lufthansa oficiálně potvrdila termín návratu svých Airbusů A380 do provozu. První její superjumbo vzlétne 1. června na pravidelné lince z Mnichova do Bostonu. Létat bude denně. Na spojení Mnichova s letištěm JFK v New Yorku se bude objevovat také denně, a to od 4. července. Letenky na zmíněné lety se čtyřmotorovými obry půjdou do prodeje ve čtvrtek 23. března.

Důvodem reaktivace dlouho odstavených letadel je silný nárůst poptávky. Na nebe se superjumba německého dopravce vrátí po třech letech, kdy je podobně jako obry jiných společností uzemnila pandemie. Stroje byly odstaveny na letištích Tarbes a Teruel. Lufthansa má ve flotile osm Airbusů A380, šesti se už dříve zbavila.

Do konce tohoto roku budou z Mnichova létat celkem čtyři Airbusy A380 v barvách Lufthansy. S 509 sedadly má A380 zhruba o 80 % větší kapacitu než Airbus A340-600, který v současnosti létá z Mnichova do New Yorku na letiště JFK. Airbus A380 Lufthansy nabízí čtyři cestovní třídy, právě ty prémiové znatelně rozšíří prémiovou nabídku na transatlantických letech německého dopravce.

Tagy A380 Airbus A380 Lh Lufthansa
17 komentářů