Postele místo nákladu. Airbus představil koncept letecké noclehárny bez oken

Modul do nákladového prostoru, kde by místo nákladu mohli spát cestující. Foto: AirbusModul do nákladového prostoru, kde by místo nákladu mohli spát cestující. Foto: Airbus

Jen pár dní poté, co australské aerolinky Qantas začaly mluvit o možném využití nákladového prostoru letadel pro cestující, přišel Airbus

Jen pár dní poté, co australské aerolinky Qantas začaly mluvit o možném využití nákladového prostoru letadel pro cestující, přišel Airbus se společností Zodiac s novým konceptem postelí v letadle pod palubou pro pasažéry.

Na veletrhu leteckých interiérů v Hamburku, kde výrobci předvádějí například nové sedačky nebo palubní zábavu, představil výrobce koncept lehátek umístěných v zavazadlovém prostoru. Jako první se mají objevit v nabídce pro Airbus A330 od roku 2020.

Airbus se spojil s výrobcem leteckých komponentů Zodiac, který má svoji továrnu i v Plzni, kde pro airbusy vyrábí kuchyňky a prostory pro odpočinek posádek. Podle návrhu Airbusu by šlo zatím o modulový systém, který by mohl být rychle nahrazen klasickým uspořádáním pro přepravu nákladu.

Airbus uvedl na konferenci v Hamburku, že letecké společnosti budou mít možnost zabudovat modul i do starších letadel.

Modul představený v Hamburku počítá v nákladovém prostoru zatím se čtyřmi místnostmi, v jedné je celkem šest lehátek. Cestující sice nebudou mít výhled, ale budou moci cestovat pohodlně ve vodorovné poloze. Ostatní místnosti mohou složit jako jídelna, lze je ale přeměnit také na noclehárnu.

Tagy Airbus využití nákladového prostoru letadla zodiac
8 komentářů