Pospíchat jsme museli. Konkurenci z IDOSu nevymažeme, hájí nákup Chapsu šéf ČDIS

IDOS, vyhledávání vlaků, foto: Zdopravy.czIDOS, vyhledávání vlaků, foto: Zdopravy.cz

Předseda představenstva společnosti ČD – Informační Systémy Miloslav Kopecký je přesvědčen, že společnost Chaps museli koupit ještě dříve, než nastoupí

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomn

Ale tady nejde o kvalitu lidí z Chapsu ani o IDOS, ale o to, že Chaps vyvíjí UNIPOKy, což je software pro pokladny, prodej lístků a to je naprosto stěžejní pro ČD. Kdyby Chaps koupil nějaký vyčúraný investor, Jančura apod. mohl by ČD pěkně tahat za uši.
To, že koupě Chaposu je ekonomický nesmysl, vědí všichni, bohužel smlouvy s Chaps a s jakoukoliv externí firmou, která programuje pro ČD jsou nevýhodné, taky vědí všichni. Ale za tento stav nemůže stávající vedení ČD ani ČD-IS. To jsou jenom chudáci, který se museli pod tento ekonomický nesmysl podepsat.

Aslanex

Co jsem slyšel, tak v Chapsu nikdy zaměstnanci moc dlouho nevydrží, proto také ty jejich systémy obvykle postrádají hlavu a patu, protože na nich v průběhu času pracují úplně jiní lidé. Nejsem si jistý, kterých všech produktů se to týká.

Nechci uvést

Můžete, prosím, uvést konkrétní příklad?

Švingr

Ja pracuji v CHAPS 15 let a valna vetsina zamestnancu je stale stejna. Samozrejme jsme se rozrostli, takze jsou u nas i sluzebne mladsi zamestnanci. Vasi informaci o fluktuaci a rozhodne nemohu potvrdit.