Letecké společnosti Letectví

Poslední večeře a pak odlet do šrotu. Virgin Atlanic se loučí s posledním 747

Boeing 747-400 v barvách Virgin Atlantic
Boeing 747-400 v barvách Virgin Atlantic
Jumba nahradily ve flotile úspornější dreamlinery a A350-1000.

Stylově se mohou rozloučit cestující s posledním Boeingem 747 v barvách Virgin Atlantic. Britská společnost se rozhodla před šrotací uspořádat na palubě letadla slavnostní večeři.

Firma dnes oznámila detaily k celé akci, která proběhne 12. prosince a na kterou bude prodávat lístky od pondělí. Výtěžek z akce půjde na dobročinné účely. Počet návštěvníků je kvůli současné situaci omezen.

Na návštěvníky čeká tříhodinový program, během kterého si budou moci celé letadlo prohlédnout za doprovodu pilotů, letušek a techniků. Podívají se také například do odpočinkových prostor pro palubní posádku či nákladního prostoru nebo kokpitu. Součástí bude také sklenka šampaňského na horní palubě jumba.

Letadlo registrace G-VROY je posledním, které ještě Virgin Atlantic nevyřadily kompletně z provozu. Odlétnout do šrotu má 16. prosince. „Boeing 747 je letadlem, které hrálo zásadní roli v naší historii. Bylo to první letadlo, s kterým jsme uskutečnili náš první let a proto se s ním chceme důstojně rozloučit,“ řekl Corneel Koster z Virgin Atlantic.

Virgin Atlantic jsou dalším dopravcem, který legendární letoun vyřazují z flotily. Nahradily je postupně Airbusy A350-1000 a Boeing 787-9. Jumba byla dlouho základem flotily, v jednu dobu jich měl dopravce 24. Poslední let se 747 proběhl letos na jaře.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
chris

Nádherná letadla, ikona letectví….škoda, škoda….

Zetor

Ale G-VROY nejde do šrotu… Bude sloužit u Atlas Air jako N482MC. Stejně tak G-VROS a G-VROM. G-VXLG ve čtvrtek přeletěla do Tel Avivu, kde také podstoupí přestavbu na náklaďák, jen ještě není zřejmé, kdo bude majitel, ale asi také Atlas.

Martin V.

Jeden Boeing 747-400 od Virgin by mohl mít přeci jen lepší budoucnost. Byvalý G-VWOW dnes létá jako https://en.wikipedia.org/wiki/Cosmic_Girl_(aircraft) pro vynášení rakety LauncherOne s družicemi do vesmíru. Letos v květnu raketa selhala, ale na 19. prosince je plánován z Kalifornie další start.

kanafasik

ach, jo. Ikona.

czechpilot

Nejhezčí livery na nejhezčím letadle. Škoda.

Jan

Já myslím že nejhezčí livery 747 měla společnost PAN AM… ale to už je skutečně dávno… 🙁 Jinak souhlas… žijeme opravdu ve smutné době.

VíKo

Smutná oslava…