Poslanci schválili možnost dopravní výstavby na cizích pozemcích

Stavba D11 u Hradce Králové. Foto: ŘSDStavba D11 u Hradce Králové. Foto: ŘSD

Poslanci dnes vcelku jednoznačně odhlasovali novelu zákona o urychlení výstavby infrastruktury, která výrazně zasáhne do vlastnického práva k pozemkům. Pro

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LK

Oh, to snad ne, oni tam nedali zeleznicni trat Okrisky – Jihlava – Havlickuv Brod ani jizni trat Havlickuv Brod – Ceske Budejovice. Navic jeste chybi D46 a I/43.

Hned bych to navrhl rozsirit.

Ale diku Bohu, ze tam je Velky mestsky okruh alias I/42. Hura!

Romanero

Na mě to teda nepůsobí vůbec dobře. To si dneska člověk nekoupí pro klidný život už fakt nic, aby měl jistotu, že mu tam nějaký dobrák nenaplánuje za pár let obchvat. A bez možnosti se bránit, byť by ten plán byl sebeblbější..

Petr.R

no třeba u nás v okolí je tomu právě naopak, věděli, že tam bude cesta nebo obchvat a koupili pozemky za učelem zisku. Tohle se nedá nazvat vyvlastnění a jsem rád, že je tam trat i brno-přerov, protože už pozemky nabízeli i realitky, kde se má stavět.

LK

Romanero: Nevidel bych to tak cerne, silnice II. tridy a drtiva vetsina silnic I. tridy (na nich se na obou stavi obchvaty mest a obci), jsou timto zakonem nedotcene, tak, pokud byste teoreticky byl v trase, by Vam je tam postavili i bez nej.

A jeste jsem zapomnel na E59/ I/38.

Kyklop

Proč se všude píše, že stát bude moct stavět na cizím? Já bych řekl, že to bude fungovat tak, že majitelům přijde dopis s oznámením, že majiteli od zítra již nejsou, a pokud chtějí náhradu nechť se obrátí na příslušný úřad. Tudíž stát nestaví na cizím, ale na vlastním, které bezprostředně předtím získal.

aldik

A jako první bych to využil v Ostravě na prodloužené Rudné, tam to pořád nějaký mamlas blokuje.

Skisos

Tohoto úseku se nový zákon bohužel netýká.

Martin K.

Prodloužení Rudná je něco jiného, tam pozemek vlastní stát. Kamenem úrazu je v katastru nemovitostí zapsané věcné břemeno „práva chůze a jízdy“. To je věc, která se aktuálně vyvlastňuje a je to mimochodem poprvé, co se vyvlastňuje takové věcné břemeno. Byť nemáme americký právní systém, je tento případ do jisté míry precedentem a z mého pohledu toho i pan architekt aktivně vy(zne)užívá ve svůj prospěch. Každopádně kdo je v právu musí rozhodnout někdo jiný než já. Kdo se chce však pobavit a má čas, tak ať si zagůglí a zjistí jak tento případ začal (první nápad s prodlouženou Rudnou někdy… Číst vice »

Johnny Gomez

Chybí mi tam 1/9 – budoucí R9 – Praha-Neratovice-Mělník a dal na sever.. Už v současný současné době je to totalni tragedie…

To

Už teď tu máme zákon o vyvlastnění atd. Stejně to nikdo nepoužívá

Jiri Tyr

Vrtku Norimberk – plzen – praha si pan Sosna ohlidal aby tam nebyla?

Peter Ash

Nejedná se o vládní návrh zákona, trollíte zbytečně.