Popraskaná dálnice jako příčina nehody. Policie zavřela D35 kvůli hromadné havárii

Hromadná nehoda na D35. Foto: Hasiči OlomoucHromadná nehoda na D35. Foto: Hasiči Olomouc

K poškození povrchu mělo dojít kvůli vysokým teplotám.

Vysoké teploty dnes odpoledne poškodily povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku. Dálnice tam bude v obou směrech nejméně týden zavřená, řidiči musí počítat s objízdnou trasou po vedlejších silnicích. ČTK to řekl policejní mluvčí Libor Hejtman. Kvůli zvlněné vozovce na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice. Policie dopravu odkláněla.

Zavřený je od odpoledne úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu, kde praskl betonový povrch komunikace. Vpodvečer byla dálnice v těchto místech kvůli zvlněnému povrchu uzavřena také ve směru na Olomouc. „Dálnice je tedy v daném úseku zcela uzavřena oběma směry. Policisté dopravu odklánějí,“ řekl ČTK policejní mluvčí Hejtman, podle kterého si oprava teplem poškozené vozovky vyžádá nejméně týden.

Nehody se na D35 u Přáslavic staly kolem 15:00 poté, co automobily zastavovaly ve směru na Lipník kvůli prasklému povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty. Podle ŘSD havarovala čtyři osobní vozidla a jeden nákladní automobil v místě, kde zřejmě vlivem vedra praskl betonový povrch a zvedl vozovku.

„V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice. Vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl Hejtman.

ČTK

Tagy D35 hromadná nehoda poškozená dálnice
76 komentářů