Polská Toruň zahájila obří investici do nové trati, hotovo bude za necelé dva roky

Toruň zahájila výstavbu další tramvajové trati. Foto: mzk-torun.plToruň zahájila výstavbu další tramvajové trati. Foto: mzk-torun.pl

Nová toruňská tramvajová trať o délce 5,5 kilometru vyjde v přepočtu zhruba na miliardu korun.

Na nedávno postavené sídliště Jar v Toruni (Kujavsko-pomořské vojvodství) se lidé už v roce 2023 dostanou lépe díky novému tramvajovému spojení. Město se v první polovině letošního října pustilo do realizace obřího projektu za 190 milionů zlotých (zhruba miliarda korun). Vznikne 5,5 kilometru nové tratě.

Projekt nové trati je členěn na dvě etapy s názvy A a B; propojí centrum starobylého města a právě zmiňovanou část Jar na severu města. Po trase bude od jejího zprovoznění, za dva roky, jezdit pět nových tramvají, které zakoupil místní dopravní podnik.

V návaznosti na stavbu tramvajových kolejí projdou úpravami také místní silnice, sítě, rozvody, chodníky a cyklostezky. Na ulici Legií rovněž dojde k vybudování železničního přejezdu. Celkově pak vznikne 24 tramvajových nástupišť a 30 autobusových zastávek se v rámci rekonstrukce dočká zastřešení. Na nových zastávkách se také rozšíří systém informačních tabulí. Část zastávek má být navíc koncipována ve stylu zelených zastávek. Jedná se o systém, kdy jsou zastávky osazeny zelení. V Toruni tak plánují vysadit tisíce keřů, rostlin a stromů.

Polské město už v nedávných letech investovalo prostředky do nové trati na místní části Bielany.

Tagy Polsko rozšiřování tramvajových tratí Toruň
14 komentářů