Policisté dostali na Masarykově nádraží novou služebnu

Služebna policie se přesunula do opravené historické budovy Masarykova nádraží. Pramen: České dráhySlužebna policie se přesunula do opravené historické budovy Masarykova nádraží. Pramen: České dráhy

Stará služebna musela ustoupit modernizaci nádraží a budování tratě na letiště.

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Noname

Je to sice drobnost, ale ta cedule POLICIE vypadá fakt otřesně, zvlášť když vedle toho byla snaha o jednotný design. Za pár let ta cedule bude ještě odpornější.

Eso363

To se snad od devadesátek nezměnilo, ne?

vlastimil.miler

Policie na Masaryčce? Nojooo, pod svícnem je největší tma…

none

Sluzebna Policie by se hodila v kazde vetsi stanici.

Ústečan

Služebna není v druhém patře, ale v prvním

P_V

Služebna ve 2. patře není moc přívětivé umístění pro návštěvníky.

Ares

To snad zvládnou ne. Urcitě se tam dveře netrhnou.

SaulGoodman

Jednou jsem tam byl, když jsem ve vlaku zapomněl notebook a ČD ho tam nenašly. Jasně, moje blbost, ale tamní policajt řekl něco jako „a co po mně jako chcete“ a ani se neobtěžoval vylézt ze své temné kukaně, takže tolik asi k přínosnosti tamního oddělení.

Martin Verner

No… a co jste po něm chtěl?
Nahlásit krádež asi ne, nikdo vám ten noťas neukradl. Nahlásit trestný čin zatajení věci podle § 219 či dříve § 254? Velmi nevýživné, protože jste neměl ani ponětí, jestli k tomu skutku opravdu došlo, natož kdo by jím tak mohl být vinen.
Ohlásit ztrátu věci? Na to tady policie není.
Měl jste v notebooku utajované informace? Pak by asi byl příslušný spíš NBÚ.
Nebo o co šlo?

SaulGoodman

Tak pochopitelně je to s velkou pravděpodobností krádež je, k tomu je celkem bohatá judikatura. Podle Nejvyššího soudu jde o krádež, nikoliv zatajení, pokud pachatel v době nálezu ví, že věc patří někomu jinému a odnímá ji z jeho dispozice. V konkrétním judikátu šlo o peněženku s doklady (sp. zn. 5 Tdo 635/2014), z které mohl „bez zjevných obtíží zjistit, kdo je vlastníkem věci“, což se domnívám lze aplikovat i na uzamčený notebook s uživatelským profilem na konkrétní jméno. I kdyby ale šlo o zatajení věci, tak je naprosto irelevantní, jestli vím nebo nevím, kdo ten TČ spáchal, od toho… Číst vice »

Matfyzák

Ja jsem jednou na hlavnim nadrazi v Praze sel na sluzebnu policie nahlasit ztratu OP, policajt vubec nevypadal, ze by se mu chtelo pracovat a nejdriv se me vubec snazil presvedvit ze policie se ztracenymi doklady nezabyva, kdyz jsem mu rekl, ze ohlasit muzu i na policii, tak mi rekl „zkuste facebook, pokud se to do par tydnu nenajde, zajdete si na mestsky urad pro novy OP“, nezeptal se me ani na jmeno

janvagala

Ale policie opravdu ztrátu OP neřeší. První cesta je na městský úřad a tam učiní potřebné kroky.

Matfyzák

Opravdu neresi?

Paragraf 37 zakona o obcanskych prukazech:

(5) Držitel občanského průkazu je povinen

c) ohlásit neprodleně pověřenému úřadu, Policii České republiky (dále jen „policie“) nebo, pokud u něj současně podá žádost o vydání občanského průkazu ve zrychleném režimu, ministerstvu ztrátu nebo odcizení občanského průkazu, k němuž došlo na území České republiky,

Jiří Kocurek

Neprodleně: Takže v pátek večer ztraceno a nejbližší termín je pondělí ráno. Do té doby má zloděj dost času občanku zneužít…

Jiří Kocurek

„natož kdo by jím tak mohl být vinen“

Proto je definován pojem „neznámý pachatel“, aby poškozený nemusel celý čin vyšetřovat sám.

janvagala

… když jsem ve vlaku zapomněl notebook
Tam je začátek tvého problému. Ty bohatá judikaturo.

Achilles

„…z původního zchátralého objektu, který kvůli přestavbě nádraží půjde k zemi.“

Už nepůjde, už šel.

MirekK1

A je to vidět i na té fotografii k článku 🙂