Policie obvinila muže, podezírá ho z hodu kamenem na čelo jednotky CityElefant

Poškozená jednotka CityElefant. Foto: PČRPoškozená jednotka CityElefant. Foto: PČR

K incidentu došlo poté, co se muž motal v kolejišti a strojvedoucí na něj zatroubil. V minulosti poškozoval auta na ulici.

Policie dopadla šestatřicetiletého muže, kterého podezírá z poškození elektrické jednotky 471 CityElefant. U Českého Těšína měl podle policie na jednotku hodit kámen a poškodit ji. Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení s trestní sazbou odnětí svobody na jeden rok až šest let.

O stíhání informovala policie v tiskové zprávy. K incidentu došlo 26. ledna dopoledne ve směru z Českého Těšína za zastávkou Ropice-zastávka, kdy strojvedoucí osobního vlaku uviděl přicházet do kolejiště osobu. „Strojvedoucí vypověděl, že rychlost vlakové soupravy snížil a zatroubil. Nato osoba z kolejiště ustoupila, ale sehnula se a něco vzala do ruky, a napřáhla ruku proti vlaku. Až po zásahu čelního skla kabiny si strojvedoucí uvědomil, že osoba v kolejišti proti vlaku hodila kámen a utekla,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jednotka byla odstavena, na místo byli vysláni policisté i vyšetřovatel Správy železnic. Předběžně vyčíslená škoda je 100 tisíc korun. Další škody spojené s mimořádnou událostí budou vyčísleny. Provoz na trati musel být zastaven na tři hodiny.

Policie ještě v noci dopadla podezřelého muže. Muž ve věku 36 let odmítl vypovídat, své jednání fakticky nevysvětlil. „Nicméně můžeme konstatovat, že kamenem hodil proti vlaku zřejmě jen tak, ze vzteku, v minulosti se už něčeho podobné dopustil,“ dodala Viačková.

Důvodně podezřelý v záznamech o trestech má již 12 zápisů. V nedávné době komisař služby kriminální policie a vyšetřování muže obvinil, jelikož mu bylo prokázáno poškození čtyř osobních vozidel zaparkovaných v jedné ulici ve městě.

Tagy České dráhy Policie České republiky
38 komentářů