Automobily

Policie nakoupí až padesát toyot do těžkého terénu, první míří k ostraze hranic

Toyota Land Cruiser. Foto: Toyota
Toyota Land Cruiser. Foto: Toyota

Společnost Toyota Tsusho se stala vítězem soutěže Policejního prezidia na rámcovou smlouvu na dodávku až 50 vozidel do těžkého terénu. Konkrétně půjde o vozidla Toyota Land Cruiser LC 150. Policie za ně zaplatí a 69,8 milionu korun.

Vyplývá to z údajů v registru smluv a na profilu zadavatele. Doplní flotilu celkem 55 vozidel obdobného typu, konkrétně Land Rover Discovery a Toyota Land Cruiser.  „Tímto nákupem dojde převážně k rozšíření počtu tohoto druhu vozidel u Policie ČR,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia Hana Rubášová.

Podle smlouvy má dodat Toyota model ve výbavě s dieselovým motorem o obsahu 2,755 l a výkonem 130 kW. Převodovka bude automatická s terénní redukcí, vozidlo bude v takzvané policejní výbavě.

V soutěži byli ještě dealer Toyoty Louwman Motor Praha a společnost Jíša. V písemné zprávě zadavatele není uvedeno, o kolik se jednotlivé nabídky lišily. Policie se ve smlouvě nezavazuje k odběru jediného kusu, smlouva končí v listopadu 2021. Policie aktuálně chystá objednávku 28 vozidel pro cizineckou policii na ochranu vnitřních hranic. „Konkrétní služebny ještě nejsou známy. Ostatní vozidla budou z rámcové dohody čerpána dle potřeby v následujícím období,“ dodala Rubášová.

Policie na začátku roku začala soutěžit podstatně větší zakázku na dodávku až 620 vozidel do středně těžkého terénu.  Na konci února ale policie velký tendr zrušila s vysvětlením, že policie připravuje novou specifikaci lokalizačního a záznamového zařízení. Současně běží i soutěž na další tři policejní speciály do těžkého terénu.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Docela vhodné auto na chytání drzých ilegálních parazitů! Teď ještě trochu poštelovat legislativu, aby byly tyto vozy opravdu využity a mohly účinně zasahovat, a nebyly jen pro okrasu a obdivné pohledy veřejnosti.

Oran Gutan

Ve svý podstatě si ti kluci kvalitní auta zasouloží.

Oran Gutan

Pardon, za překlep, něco mě tu vzrušilo od psaní příspěvku…

MAREK

Nebuďte hloupí běžte na novější nebo nejnovější Patroly Y62 V8 a už vám nikdo neujede aniž by jste volali mnoho dalších hlídek. Cenově jsou možná lehce levnější a hlavně daleko lepší se vším všudy, jen je to benzín takže trochu více pije ale do 14 litrů za normální jízdy bezproblému. Šak je má i v Arabských státech policie a asi ví proč.

Petr

Toyoty zase mají v oblibě Islámští teroristé(možná proto že v nich lépe uniknou Arabské policii? :-))) ) Takže s jednoznačným hodnocením co je lepší/horší bych byl opatrný.

Ondra

Dá se někde dohledat průběh té soutěže stran schopností toho vozu? mě by jen zajímalo, co se v takových věcech posuzuje a proč zrovna Toyota vyhrála. Ne že bych to chtěl zpochybňovat, jen na co dávat bacha a na co se zaměřit, až si budu kupovat offroad 🙂

liberal shark

Ale copak, Hyundai ix35 se v terénu neosvědčil ? Tak proč ho tedy PČR nakoupila ?

Kuba W

středně těžký terén s ix35??? vždyť je to jen přizvedlá 30, takže auto na cesty, nic víc.

Adam H

Já na ně podal podnět v RRTV kvůli obsahu jejich reklam na i30. První podání bylo ohledně nebezpečné jízdy, nepoužívání pásů, prostřihy na závodní speciál a zvolaní „A teď ujedu všem!“ a bylo zahájeno správní řízení, druhý podnět byl k vyjádření, že se jedná o „nejlepší český kombík všech dob“ kde RRTV usoudilo, že pokud mi nechtěli poskytnout daný průzkum, tak se jedná o klamavou reklamu a tudíž je požádali o vysvětlení. V první případě jim to nakonec přišlo v pohodě a rozhodli že to přestupek není (kofola dostala pokutu za dítě které jede hlavou dolů po tobogánu – dle… Číst vice »

Petr

Protože Hyundai již nevyrábí offroady (resp. poslední offroad od této automobilky byl Terracan, který sjel z linky naposled před 12lety), stejně tak koncern má v tomto segmentu pouze jednoho zástupce – VW Amarok. Toyota je offroadech osvědčená klasika.

Ivan

Podívejte se například do Afriky, kde většina silnic je offroad a drtivá většina aut jsou Toyoty.