Automobily

Policie chystá na středu velké měření rychlosti. Bude na 800 místech

Měření rychlosti, ilustrační foto. Pramen: Policie ČR
Měření rychlosti, ilustrační foto. Pramen: Policie ČR
Do výběru lokalit na měření se letos mohla zapojit i veřejnost.

Policie bude ve středu na zhruba 800 místech po celé zemi kontrolovat, jak řidiči dodržují rychlost. Půjde o místa, která mohla navrhnout i veřejnost.

Policie oznámila konání bezpečnostní akce Speed Marathon na svých stránkách. „Akce je zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec,“ uvedla policie na svých stránkách. Přes portál Bezpecnecesty.cz mohla navrhnout místa k měření i veřejnost.

„Cílem dopravně bezpečnostních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. I z tohoto důvodů o akci předem informujeme,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová. Podle ní není cílem odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti přináší. Každoročně jsou to tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů.

Odebírat
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Soumar

Zbytečná akce, zvlášť jestli budou jako obvykle měřit na rovných přehledných místech, kde je 50 (70, 90) beze smyslu. A že jich je. Spíš bych přivítal kurs šlapání na pedál, protože typickým nešvarem českých křižovatek jsou k uzoufání poooommmmalééé rozjezdy; že někdo nepředjíždí, protože mu auto neakceleruje v 90, chápu. Ale z 0 na 30 akceleruje dobře každé auto. A konečně kurs sledování řidičů okolo sebe a přizpůsobivosti – dojedu-li kolonu, nemá smysl bezhlavě předjíždět, ani najíždět těsně k poslednímu autu; předjedoucí řidič s tím nic neudělá, i když jede zbytečně pomalu. A vice versa, jsem-li prvním řidičem, za nímž… Číst vice »

Sam - Moravský kreativní komentátor.

Seru na to.

Jouda

Aneb jak naučit občany žalovat na občany ! Hezký přístup. Pořád jen rychlost a nic jiného. Jako když jiné přestupky a prohřešky neexistují. Jenže to je moc práce , než někam alibisticky postavit radar. Připomíná mi to chytání ryb elektrickým proudem.

Jiří Kocurek

Nejčastějí příčíny nehod: Nedání přednosti v jízdě, nesprávné předjíždění, nesprávný způsob jízdy.

Tady na Moravě

Clovece jestli jste frustrovany z toho, ze jezdite jak prasatko a uz vam sebrali papiry, tak to nemusite davat tak okate najevo 😉

Jiří Kocurek

O kus níž je link na policejní statistiky. Tak se račte podívat na nejčastější příčiny tragických nehod a vzít je na vědomí.
A pak příčiny obecných nehod. Kdo při otáčení a couvání porušuje maximálku? Nesprávné otáčení nebo couvání – 1 566 nehod.

Tady na Moravě

Tzv. Nedání přednosti dost často také souvisí s nadměrnou rychlostí jednoho z účastníků nehody. Jenže to ze statistik nevyčtete. Statistiky jsou fajn věc, ale ten, kdo je vykládá, jim musí rozumět…

Paja

Jasně, protože všichni motorkáří jezdí přes 200 a proto je nejčastější příčinou smrtelných nehod motorek nedání přednosti v jízdě.
To víte že jo.
Zatímco předjíždění přes plný čáry a horizonty, nedávání blinkrů, agresivní jízda, to je v cajku.

Jiří Kocurek

A nejhorší jsou takoví motorkáři, kteří se nezúčastnili nehody zaviněnné nedáním přednosti v jízdě. Namísto sebe poslali Tatru a ta zramovala viníka nárazem do bočních dveří jeho automobilu. To je zákeřnost!

Jiří Kocurek

„jim musí rozumět…“ Píše ten, který se na ně ani nepodíval. Typické.

Jouda

Ne to tedy nejsem. Jen poukazují na to, že paradoxně vyšší rychlost nemá v žádném případě takový vliv na nehodovost a závažnost, než jakou se této skutečnosti mediálně přikládá důraz

55p

středu si vybrali dobře, má být slunečno a celkem teplo

Jiří Kocurek

Jo, nezmoknou. A navíc za deště jezdí řidiči všeobecně pomaleji.

Teddik

Jeste doplnim, taky by konecne mohli chytat a posilat na STK ridice, kteri maji na aute znacne viditelne mnozstvi koroze, anebo jezdi po cely rok s deravym vyfukem.

Majkl

Na to se dělají jiné pravidené akce

Teddik

To jsem zvedav zda budou chytat i kamiony, kdyz misto povolenych 80 pojedou 90, nebo kdyz kamion v obci prekroci rychlost o 20, coz se deje porad, anebo zda taky zacnou pokutovat ridice, ktery na rovnem a prehlednem useku pojede 65 misto 90 a bude omezovat plynulost provozu.

Willy

Rychlost 90km/h je mimo obec povolená maximální, ale nikoli nařízená.

Zdeněk

Na druhou stranu zase nesmí řidič bránit plynulosti provozu bezdůvodně pomalou jízdou.

Willy

Pokud jde o „bezdůvodně pomalou“, tak ano. Mimochodem, jak se policie vypořádala s právě takto jedoucími Poláky? https://liberecky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-polaci-blokovali-hranicni-prechod-kvuli-turowu-20210322.html

Arthura

Zákon 361/2000Sb. O provozu na pozemních komunikacích mimo jiné říká, že „řidič nesmí: omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.“ Dalo by se to tedy trestat jako přestupek 125c/k (jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona). Pokud se někdo už necítí na ježdění běžnými rychlostni s přihlédnutím k místním podmínkám, nechť vrátí řidičák, pokud se ještě necítí, zjevně nebyl výcvik dostatečný a je třeba v něm pokračovat v označeném voze s instruktorem. Řidičák není občanka, nedostává se s věkem, je… Číst vice »

Jiří Kocurek

Spousta těch, co se ještě necící, mají pod rukama jiné auto než v autoškole. Takže pokračování výcviku je nenaučí sžít se s jiným vozem. Různá auta se chovají různě, chce to pár set kilometrů.
A se zdravotní indispozicí to může být dočasné, má horečku, jede k doktorovi. Dokud nebrání v předjíždění, tak o co jde?

Arthur

Většina léků na bolest a horečku má v příbalové informaci zákaz řízení po požití, takže k doktorovi s horečkou by se měli v zájmu bezpečnosti nechat dovézt. Pak stačí „odevzdat“ řidičák do šuplíku. Chodíte na střelnici s chřipkou? Zbraň je auto stejně smrtící. Když ono se to plazení hluboko pod limitem obvykle pojí s jízdou na prostředku. Kam se podle vás řadí zapomenutí na konci vesnice zrychlit a jízda konstantní padesátkou ještě kilometr za ní? Jak je možný, že v jiných státech Evropy je propustnost stejných silnic a křižovatek větší? Prostě se nebojí na to trošku šlápnout, když to okolní… Číst vice »

O.K.

Paralen (paracetamol) ani aspirin (kyselina acetylsalicylová) nesnižuje schopnost řízení vozidla a ibalgin (ibuprofen) pouze ve vysokých dávkách. Pokud mluvíte o většině, máte na mysli většinu druhů léků nebo spotřebované množství? Protože pokud b), tak ne, většina léků na bolest a horečku nesnižuje schopnost řízení motorových vozidel.
Plynulost provozu v jiných státech Evropy (kde vlastně?) opravdu není dána tím, že tam jezdí rychleji. Někde pomáhá plynulosti, že se umí všichni rozjet na zelenou okamžitě, nečekají, až se rozjede ten předtím, ale kde přesně jezdí plynuleji, protože jezdí všichni rychle?

Jiří Kocurek

„Většina léků na bolest a horečku má v příbalové informaci zákaz řízení po požití, takže k doktorovi s horečkou “

Takhle úvaha je středlná do vlastní nohy. Když k tomu doktorovi jede, tak asi ještě nemá léky na předpis. Ty mu vystaví doktor, až potom, co k němu dojede.

Anonym ze severu

Z vašeho příspěvku mám pocit, že i když jedu 51 nebo 52 km/h v obci (kde je omezená rychlost na 50 km/h) a za mnou se táhne neustále rostoucí štrůdl aut, tak je problém ve mně.

Jiří Kocurek

Né, tím se myslí především ten, kdo jede 50-70 obec neobec. A v té obci Vás klidně předjede, aby pak mimo obec jel furt 50-70.

Soumar

Ano, to přesně je.

Jan Sova

Tak šneky fakt chytat nebudou, to by nevyneslo potřebnou statistiku (ani na to nemají kolonku).

Kebab

Z pohledu bezpečnosti zcela zbytečná akce. Překročení rychlosti nehody nezpůsobuje, nebezpečná je nepřiměřená rychlost a nevěnování se řízení, ani jedno ovšem radarem změřit nejde…
Zdroj: https://www.policie.cz/soubor/statistika-2021-informace-o-nehodovosti-brezen-2021-pdf.aspx

Tady na Moravě

A jak byste jednoznacne stanovil neprimerenou rychlost? Napr. na rovne siroke silnici v zastavbe, kde jsou ovsem prechody, křižovatky a hluk z dopravy by zatezoval obyvatele?

MHD

V Rakousku je v tomto případě 70.

Tady na Moravě

V Rakousku je na pulce delky A1 omezena rychlost na 100 nebo 110 z důvodu hlukove zateze. Z toho by modroptaci v Cesku chytli psotnik.

Kebab

To je pravda. Ovšem na normálních hlavních silnicích jsou často třípruhy a téměř se nejezdí přes obce, traktory a cyklisti jezdí po doprovodných komunikacích, nehledě na parametry samotné silnice. To se pak to, byť otravné, omezení hned dodržuje jinak.

Tady na Moravě

No sice nevím kde jste k takovému zážitku konkrétně v Rakousku přišel ale budiž, budeme brát, že máte pravdu.
Pak ale nevím, proč se chytat argumentu „v Rakousku se může 70“, když se bavíme o silnicích o jiné kvalitě a jiných parametrech.

Kebab

Průtahů obcemi v kategorii S11,5/x, což jsou lepší parametry, než má většina těch rakouských úseků v obci se 70, máme poměrně hodně. Ovšem místo 70 tam máme 50 s radarem…

Jiří Kocurek

To je v ČR taky. Rovněž z důvodů hluku. Dokonce na 80 km/h. Máte houby přehled.

Tady na Moravě

Nelzi. Nikde v Cesku neni na dalnici mimo obec snizena rychlost na 80 kvuli hluku. Nikde.

Jiří Kocurek

Jižní spojka. Prakticky dálniční komunikace.

Majkl

V obci

Tady na Moravě

Vy jste teda dobrý demagog… „majkl“ to už vysvětlil

Hynek

Ono hlukové limity jsou celkem nesmyslně nastaveny jen na hodnoty na přístroji. Pokud by byla veřejnost schopna empiricky vnímat, že namísto hluku trvajícího například 10 sekund se špičkovou intenzitou 80 dB by byl přípustný hluk trvající 7 sekund se špičkovou intenzitou 80-81 dB (ten rozdíl uchem nepoznáte), tak reálně, pokud vám po silnici v noci projede například i 100 aut za hodinu, tak to máte za noc o 40 minut klidu navíc. Včera jsem viděl dva lidi v ulici mezi domy, kteří se bavili u nastartovaného auta a zrovna na ně zahulákala obyvatelka blízkého domu, ať jedou pryč nebo si… Číst vice »

Kebab

A to je právě jeden z hlavních důvodů, proč se rakouská omezení dodržují více, než ta naše. Naopak pokuty v tomto ohledu téměř nehrají roli.

Kebab

Nepřiměřenou rychlost ze samotné podstaty předem stanovit nelze, závisí na příliš mnoha proměnných, jejichž hodnoty nelze předem určit. Přiměřenost a nepřiměřenost rychlosti jízdy lze hodnotit pouze podle následků této jízdy.

Tady na Moravě

Presne. A proto mame stanovene max. povolene rychlosti. A proto je nutne je vyzadovat.

Jiří Kocurek

Takže každá zatáčka mimo obec na okresce se dá projet 90 km/h. A teď ještě tu o Budulínkovi.

Osasco

Zřejmě je kontrola třikrát za rok funkčnější než stálý dohled… Alespoň z pohledu pokut.

dejf

vždycky si vzpomenu na prvního kryštofa, kterýho potichu odpískali o den dřív, protože při nehodě zemřeli 4 příslušníci a to by jim nehezky pozvedlo čísla a pak by nevycházelo, že se akcí bezpečnost zvýšila.

Tady na Moravě

Stejne me fascinuje, ze jednou za uhersky rok se najdou tisicovky policajtu, aby obsadili 800 mericich mist.
Kde se schovavaji, kdyz zadna akce neni??

Ares

To je stejné, jako s covid opatřeními, najednou máme tisíce policistů a dokonce v ulicích a na nádražích, opatření padnou a člověk si říká, kde jsou? Co asi dělají?

NNN

Z větší části to byli vojáci…

On.

Vybírají náhradní volno za přesčasy, dodělávají administrativu a další věci co prostě měsíc nedělali.

Jan Sova

Od dob, co vymysleli „lejstro“, nyní „e-lejstro“, je vždycky co dělat….

libor

to je velká záhada celé státní správy….