Policie bude mít zázemí na dalším nádraží, využije budovu v Benešově nad Ploučnicí

Stanice Benešov nad Ploučnicí. Foto: Martin Veselka / Wikimedia CommonsStanice Benešov nad Ploučnicí. Foto: Martin Veselka / Wikimedia Commons

Zázemí najde na nádraží i město, vznikne bezbariérový přístup.

Správa železnic opraví další nádražní budovu tak, aby v ní našli zázemí i policisté. Na nádraží v Benešově nad Ploučnicí budou po rekonstrukci mít zázemí i zaměstnanci městského úřadu.

Rekonstrukce má začít letos v říjnu, Správa železnic již vypsala soutěž na zhotovitele prací. Stavbaři provedou kompletní zateplení objektu, zrekonstruují veřejně přístupné prostory a vybudují bezbariérové WC. Celkové investiční náklady akce dosahují výše 70,3 milionu korun.

Cílem rekonstrukce ve stanici Benešov nad Ploučnicí je lepší využití výpravní budovy při zachování jejího stávajícího rozsahu. Akce navazuje na už provedené dílčí opravné práce zaměřené na umístění technologie staničního zabezpečovacího zařízení v jednom křídle budovy, k němuž došlo v roce 2018.

Dělníci provedou zateplení fasády a střechy objektu. Současně vymění rozvody vody, elektroinstalace a vytápění. V rámci dispozičních změn dojde k vybudování bezbariérového WC a úpravě prostor pro prodej jízdenek. Přízemí s prvním patrem propojí bezbariérový výtah.

Součástí akce je nová kanalizační přípojka, parkoviště P+R a přístřešek pro úschovu kol a zajištění bezbariérového přístupu na kryté nástupiště u výpravní budovy.
Ve zrekonstruované výpravní budově se plánuje umístění archivu a kanceláře města Benešov nad Ploučnicí. Předjednané je rovněž využití původních bytových prostor v prvním patře pro Policii ČR, které získají oddělený přístup.

Tagy Benešov nad Ploučnicí opravy nádražních budov Policie České republiky Správa železnic
17 komentářů