Infrastruktura Silnice

Pohořelická křižovatka otevírá už dnes, stavaři ji stihli dokončit před víkendem

Výstavba silnice u Pohořelic. Foto: Informační centrum Napajedla
Výstavba silnice u Pohořelic. Foto: Informační centrum Napajedla

Řidiči na Zlínsku budou mít o tři dny dříve k dispozici křižovatku silnic III/4973 a III/4974 na jihovýchodě Otrokovic. Lidé z Pohořelic a Napajedel tak budou mít lepší přístup k ostatním silnicím. K otevření dochází dnes odpoledne, původní termín byl až v pondělí. Pro uzavírku ulice Dr. Beneše v Napajedlích platí termín 2. 11.

V tiskové zprávě to oznámilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) „Důvodem pětiměsíční uzavírky pohořelické křižovatky byla výstavba dálničního nadjezdu SO201 nad budovaným jižním obchvatem Otrokovic, který je nyní ve fázi dokončovacích prací a terénních úprav,“ sdělil zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavel Dvořák.

Současná odbočka z ulice Dr. Beneše v Napajedlích na silnici I/55 zůstane od 2. 11. trvale uzavřena. Po dokončení stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic v roce 2021 budou řidiči využívat nově zbudovanou rampu na dálnici D55 z ulice Dr. Beneše, kterou se napojí jak na dálniční obchvat, tak na silnici I/55. Sjezd na komunikaci I/55 bude v podobě kruhového objezdu vybudován na úrovni čerpací stanice OMV. Do té doby budou motoristé mířící do severní části Napajedel jezdit po komunikaci III/4973.

Mapa omezení u Otrokovic. Foto: ŘSD
Mapa omezení u Otrokovic. Foto: ŘSD

Obchvat Otrokovic bude hotový příští rok

Do konce roku budeme ještě v rámci stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic provádět pokládku konstrukčních vrstev dálnice, dokončíme opěrnou zeď v prostoru styku ulice Dr. Beneše a I/55 a budeme pokračovat v realizaci výstavby dálničních mostů,“ doplnil Dvořák.

V minulém textu o chystaném otevření křižovatky někteří čtenáři v diskuzi tvrdili, že křižovatka byla uzavřená mnohem déle. „Celkově byla pohořelická křižovatka uzavřena v půlce června 2020. Pravdou je, že v červnu šlo o úplnou uzavírku, v rámci které motoristé 5 měsíců neprojeli do Napajedel, Pohořelic ani Kvítkovic. Komunikace do Pohořelic a Napajedel nebyly kvůli stavbě obchvatu Otrokovic průjezdné již delší dobu, do Kvítkovic se však motoristé dostali do půlky června bez omezení,“ dodala mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, další část dálnice D55, byla zahájena na začátku října 2018. Obchvat je dlouhý 3,1 kilometru. Po dokončení prací v roce 2021 bude veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště odkloněna po obchvatu. Náklady na celou stavbu, pomineme-li přípravu, přesáhnou částku 710 milionů korun bez DPH.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Už aby ten obchvat byl hotový celý. Protože to co se děje dnes a denně na Kvitkovické křižovatce je děs běs a hrůza. Škoda, že se rovnou nepokračuje dál na jich, aby bylo možné po dálnici dojet v klidu až do Rakouska. Byť už některé úseky běží plnou parou vpřed.

Alexandr Mikulka

Jen jestli apokalypsa na kvítkovické křižovatce není způsobena řidiči vozidel s SPZ ZL a Z, protože takovéhle vozidlo je postrachem v celé republice.

Luki

To se tam děje už desítky let, co pro to třeba udělali soudruzi ze ZL kraje napříč politickým spektrem? Zhola nic a plnou parou vzad.

cracatit

Už minule mě ten nadpis zmátl, proč nepíšete „křižovatka na obchvatu Otrokovic“ a matete lidi s Pohořelicemi (místní část)? Dokud to čtenář neotevře, může si myslet, že jde o Pohořelice u Brna, kde se na krajské dvojce staví kruhák.

Liboros

přesně

Alexandr Mikulka

Přesně tohle mě po přečtení titulku napadlo.

Libi

Jde o Pohořelice u gottwaldova, nikoli jen dle vás místní čast Otrokovic.

Bačkora

Třeba proto, že Pohořelice nejsou místní část… a třeba proto, že to není křižovatka na obchvatu Otrokovic.

Koro

710 mega za cely obchvat se mi zda docela malo, kdyz vidim ze bekdy stoji 3 km v horni dolni miliardu.

Ondřej

Jedná se o dostavbu kratší poloviny obchvatu, kde navíc není jedna MÚK, která byla součástí stavby první části obchvatu.