Podepsáno. Škoda získala zatím největší zakázku na akutrolejové vlaky, na Slovensko jich dodá 16
Akutrolejová jednotka Škoda pro ZSSK. Foto: ZSSK

Škoda ve sdružení se ŽOS Trnava byla jediným uchazečem.

Škoda ve sdružení se ŽOS Trnava byla jediným uchazečem.
Síce parametrovo najhoršie z dopytovaných, ale tak aspoň sa podstatná časť vyrobí v Trnave.
Ale provozně jim to funguje dobře, v MSK to jezdí dobře prakticky hnedod začátku, ani nemuseli řešit nějaké extra porodní bolesti (jasně, je to pořád panter, ale po zkušenosti třeba s push pully se to čekalo horší)
Ja som tým samozrejme nechcel povedať, že sú to nekvalitné vlaky. To ste ma zle pochopili.
Ale v štúdii uskutočniteľnosti sú možnosti trhu presne popísané a škodofka z toho vychádza ako najslabší hráč. Dojazd, kapacita, rýchlosť nabitia doplna, rýchlosť.
Ak vás to zaujíma, strana 9
https://www.zssk.sk/wp-content/uploads/2025/02/SU-Obstaranie-hybridnych-EJ-pre-regionalnu-dopravu_FINAL.pdf
Konečně taky podojí někoho jiného… A co to, že se Stadler s Flirtem ani Siemens s Mireem a další ani nenamáhali?
Moc výrobců v Evropě neumí bateriové jednotky, které mají jak stejnosměr tak i střídavinu. Kdyby to byla jen střídavina či jenom stejnosměr, tak zájemců je víc
štúdia uskutočniteľnosti hovorí niečo iné.