Podchody u dvou zrekonstruovaných zastávek v Ostravě doplní streetartová díla, navrhli je studenti

První verze návrhu streetartového díla pro podchod na zastávce Dřevoprodej. Zdroj: OstravaPrvní verze návrhu streetartového díla pro podchod na zastávce Dřevoprodej. Zdroj: Ostrava

Stav zastávek po rekonstrukci naráží na kritiku místních, do designových přístřešků na Dřevoprodeji prší a fouká.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlastimil Kocurek

Ostrava !!!, které jinak fandím, protože tm není lehké žít, tentokrát totálně selhala.
Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora, prostě nemá ani ponětí o výtvarných věcech. Raději bych ji to řekl osobně, fade to face, ale to by bylo tvrdší, Tady by se to nehodilo.

Jan z Rokycan

Já veřejně prezentovat takové sprosťárny, to by mě hanba fackovala. Ne nejsem přehnaně prudérní, ale vydávat takové čmáranice za „umění“, to je příliš.

Jarek

Nepočítali s tím že tam budou čekat lidi, kteří se chtějí schovat před větrem a deštěm.Po kolikáte už……

Dálkový cestující

Atelier 38? 😀 😀 Známe, známe. Nedivím se, že to neplní svoji funkci.

Oni navrhují díla drahá, na pohled pěkná, ale nefunkční, neprovozní, nedořešená (domysli si sám) a jsou drazí a arogantní.

V Ostravě se nic nezměnilo..

Baraba

Možná pokud by město zastávky vybudovalo podle původního projektu a neořezalo to na minimum, tak by to dopadlo o dost lépe….

Permonik

Ani ne. Podle Původních fotek, jsou zástavky stejně úzke.

Peeetr

Místo artistických umělců, by měli zaplatit technickým umělcům, aby navrhli něco, co se nemusí udržovat, ale bude to vypadat co nejdéle alespoň středně čistě, a ne co nejdéle od začátku jako rezavá troska. Plus to samozřejmě musí chránit čekající, jinak tam lépe vypadají nerušené a bezplatné rozhledy.

Kdo já

Je vidět že paní Bajgarova je velmi naivní a sockou nejezdí. A těch, v nejlepším případě, 5 minut budete moknou. Však ona určitě jezdí autem.

Vlastimil Kocurek

Ano, do Audi (či Mercedesu ……) zpravidla neprší.

jal

Hmmm, představoval jsem si, že mural je něco takového https://gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/cieszyn-mural-z-cieszynskimi-tramwajami-gotowy
a ona je to počmáraná zeď jak od začínajících čmáralů.
Nechtěl by se tam na to „umění“ i někdo přilepit?

Vlastimil Kocurek

Pavle, ano Ostrava má skutečně pěkné centrum vystavěné za R-U a za první republiky, všechna čest, ale to jste mimo téma. Ale na druhé straně dobře, že to připomínáte, mnoho lidí to v ČR neví, a návštěvnost Ostravy u lidí v Čechách se blíží O. Takže chápu.

Martin

Tedy navrzene nejsou uplne idealne a ta rezata, ja nevim, mame tady podobny rezaty dum, a no nevim, ale to je o vkusu…

Jinak ten street art, ve stylu: „Miliju te, Exit Here a kosoctverec“, no, koukam, ze to autor vizualizace tam postavil slecnu, kterou to zaujalo…

Rosťa

Tak za 60 milionů, v případě rekonstrukce podchodu na Místecké, bychom chtěli moc, aby tam za ty peníze, nefoukalo a nepršelo.