Pod radarem kvůli hluku. ŘSD začne měřit rychlost na další části Pražského okruhu

Rakouská dálnice A1. Foto: AsfinagRakouská dálnice A1. Foto: Asfinag

Řidiče na Pražském okruhu v úseku 512 Jesenice – Vestec čeká podstatně důkladnější kontrola dodržování povolené stokilometrové rychlosti než dosud.

Řidiče na Pražském okruhu v úseku 512 Jesenice – Vestec čeká podstatně důkladnější kontrola dodržování povolené stokilometrové rychlosti než dosud.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo soutěžit firmu, která vybuduje v obou směrem systém okamžitého a úsekového měření. Hodnota zakázky je 20 milionů korun.

Kvůli snížení hlučnosti z projíždějících aut je na úseku dlouhodobě omezena rychlost na 100 kilometrů v hodině. Tu ale ne všichni respektují. ŘSD se už dříve zavázalo k dobrovolnému opatření za účelem snížení hlučnosti.

Důvodem je zamezit překračování povolené rychlosti, informace tedy budou předávány Policii České republiky. V případě snížení rychlosti dochází samozřejmě také ke snížení hluku od projíždějících vozidel,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Kamery budou měřit nejen okamžitou rychlost, ale vyhodnotí i dobu průjezdu v daném úseku. Celkem půjde o měření na čtyřech úsecích. Řidič, který zpomalí jen před kamerou a následně zrychlí nad povolenou rychlost, tak může také očekávat pokutu.

Úsekové měření rychlosti na D0 je momentálně v provozu na obou tunelových stavbách Lochkov a Cholupice. „V obou tunelech řidiči vesměs dodržují předepsanou rychlost,“ řekl Studecký.

Tagy Pražský okruh Pražský okruh úsek 512 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD úsekové měření rychlosti
23 komentářů