Počet pravidelných linek z Prahy roste. Jazeera Airways otevřely linku do Kuvajtu.

První let Jazeera Aiways v Praze. Foto: Letiště PrahaPrvní let Jazeera Aiways v Praze. Foto: Letiště Praha

Na první let nasadil dopravce A320neo.

Dnes po poledni přistál na pražském letišti první let na nové lince z Kuvajtu. Spojení provozuje kuvajtská letecká společnost Jazeera Airways se sídlem na kuvajtském mezinárodním letišti. Létat se bude dvakrát týdně, ve středu a v sobotu. Letenky na letní letový řád jsou v prodeji na webu dopravce, zpáteční letenka vyjde přibližně na 500 euro. Dopravce však prodává pouze dražší tarif Extra. Ten zahrnuje také možnost výběru místa a odbavené zavazadlo v ceně.

Dopravce provozuje pravidelné linky na Blízkém východě, v Nepálu, Pákistánu, Indii, na Srí Lance a v Evropě. Má ve flotile 17 letounů, všechny z produkce Airbusu. Na trase se budou střídat oba možné typy, A320 a novější A320neo.

Česku doposud spojení s Kuvajtem chybělo, cestující museli při svých cestách do země u Perského zálivu využívat lety z Vídně či Mnichova. V minulosti mezi Prahou a Kuvajtem létaly ČSA a krátce také kuvajtský národní dopravce Kuwait Airways.

Počet dopravců létajících do Prahy z oblasti Blízkého východu v poslední době roste, své linky z České metropole nedávno otevřely či v blízké době otevřou dopravci jako Flynas či Salam Air.

Tagy Jazeera Airways Kuvajt KWI letiště praha prg PRG-KWI
Žádné komentáře