Po roce a půl se vrací přeshraniční vlaky do Cieszyna, do Polska bude platit i tarif ODIS

Nádraží Cieszyn. Foto: Abraham / Wikimedia CommonsNádraží Cieszyn. Foto: Abraham / Wikimedia Commons

Jízdní řád počítá s devíti páry vlaků denně.

Od pondělí 1. srpna 2022 se po rok a půl trvající pauze způsobené hlavně koronavirem vrací provoz na železniční trať mezi Českým Těšínem a Cieszynem. Půjde o prodloužení linky S7, která dosud jezdí mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem.

Podle jízdního řádu pojede 9 párů spojů denně. Ve vlacích bude možné cestovat podle tarifu integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS nebo Českých drah.

Železniční stanice Cieszyn je zařazena do tarifní zóny č. 45, která zahrnuje dále Český Těšín, Ropici a Chotěbuz. Na ODISku lze zakoupit rovněž jízdenku na jednotlivé jízdné do nebo z Cieszyna jako do/z kterékoliv jiné železniční stanice nebo zastávky v rámci ODIS, a to v kterékoliv osobní pokladně nebo u průvodčího ve vlaku. Do/z Cieszyna lze cestovat i na celosíťové jízdenky ODIS. Tarif Českých drah je možné koupit v osobních pokladnách nebo u průvodčího ve vlaku. Jizdenka Českých drah vyjde na 16 korun.

České dráhy na provozu spolupracují se společností Koleje Śląskie. Společně s osobními vlaky z Bohumína do Chalupek jde o poslední přeshraniční spojení, které dosud nebylo obnoveno. Dopravci původně nepočítali s tím, že dojde k obnově provozu ještě ve stávajícím jízdním řádu, nakonec ale změnili názor. Tři kilometry dlouhou trasu jede vlak pět minut.Koleje Śląskie plánují současně obnovení dopravy na polském úseku Cieszyn – Goleszów.

Tagy České dráhy Český Těšín - Cieszyn Koleje Śląskie Moravskoslezský kraj přeshraniční doprava
30 komentářů