Po devíti měsících je průjezdná silnice Zbraslav – Dolní Břežany

Silnice II/101 v Břežanském údolí. Foto: SkanskaSilnice II/101 v Břežanském údolí. Foto: Skanska

Kraj v Břežanském údolí chystá další opravy.

Řidiči mají od dnešního dne opět plně průjezdnou silnici II/101, která spojuje Zbraslav a Dolní Břežany. Po devíti měsících skončila oprava silnice Břežanským údolím, která často slouží jako neformální část Pražského okruhu. Oprava stála 70 milionů korun, zhotovitelem byla Skanska.

„Ještě probíhají úklidové práce v několika úsecích Břežanského údolí. Nepořádek z prořezů porostů podél silnice tam zanechali vlastníci přilehlých pozemků a ani po několika urgencích větve z vozovky neodklidili, byli jsme proto nuceni poslat k úklidu naši techniku,“ řekla mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Petra Kučerová.

Silnice byla v havarijním stavu. Vybudován byl zcela nový most, proběhla rekonstrukce vozovky, vznikly nové opěrné zdi. Došlo k sanaci nebezpečného skalního masivu, jehož části padaly do vozovky.  „Největší výzvou bylo vybudování opěrné zdi, protože silnice trpěla těžkou nákladní dopravou. Také přilehlou skálu jsme zajišťovali v několika fázích, aby byla zajištěna její bezpečnost.“ říká projektový manažer Skanska Jiří Červenka.

Silnice kopíruje trasu Pražského okruhu, často je tak jeho alternativou. Kraj chce v opravách pokračovat i v dalších úsecích.

Silnice II/101 v Břežanském údolí. Foto: KSÚSSilnice II/101 v Břežanském údolí. Foto: SkanskaSilnice II/101 v Břežanském údolí. Foto: Skanska
Tagy Dolní Břežany II/101 Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje Skanska
10 komentářů