Po 60 letech na kolejích. Slovenská strela dorazila do lakovny

Převoz Slovenské strely do lakovny. Foto: Daniel Mikšík / www.verejna-hromadna-doprava.czPřevoz Slovenské strely do lakovny. Foto: Daniel Mikšík / www.verejna-hromadna-doprava.cz

Po šedesáti letech od poslední jízdy se dnes na koleje vrátil motorový vůz M290.002 Slovenská strela.  Lokomotiva 704 706-1 odtáhla

Zpět na článek
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ryk Mat

Doostřování, přepálení kontrastu a nejspíš mnohé další klikání ve fotoeditoru vyrobilo dojem, že se jedná o dům připravený k nahození fasády.

Dave

Úplně nechápu až ty nenávistné komentáře tady. Važte si toho, co uměli naši dědkové, jak technicky vyspělá byla ve své době naše železnice a taky jakou precizní práci odvedli restaurátoři. To, že je vůz prohlášen národní technickou památkou a z jakých důvodů je asi marný vám připomínat.

Roman

To ani chápat nejde. Prostě vždycky je všechno blbě…Důležité je, ale vyleštit si veřejně ego. Mindráky jsou holt potvora.

Honsa

Jen FYI. Kazda spanelska vesnice MA Lokomotivu v parku. Ale hezci nez tenhle rudej hnus. Ale halt

Honsa

Sorry to je ekel

Kkarel

Už se těším jak si to někde prohlédnu a nebo se svezu.

Honsa

Je to docela hnus

Ketchup1970

Škoda že se toho nedožil táta. Vždy se mnou jezdil vlakem a do Prahy preferoval Slovenskou Strelu. Ať už byla Ex, R nebo EC . Ale tou původní po těch letech by asi jel moc rád….

ukulele

To má jít opravdu v takovém stavu pod lak? Dělají se manévry skrz odstín a je to dobouchaný jak 20 let starý vagón na dřevo.

Zapa

Taky jsem na to koukal. Nebude se to ještě před lakem tmelit?

Béďa

ano, vždy se před lakem tmelí

Lemmy

To bylo spíš na náhradu plechu… kterej frajer bude tohle tmelit? Ono když se tmelení pojme jako „omítka s rabickou,“ tak to dopadne jako blahé paměti Kraken v Prasu…

Jakub

Mohli rovnou vyměnit plechy, a ušetřili by si tmelení, což?

vagonář

Právě proto jede do lakovny, aby tomu dali to, co to potřebuje. I když neočekávejte žádnou ultrarovnou plochu, myslím, že to ani ve své době nebyli schopni udělat.

Robert

Krásná práce. Snad se mi někdy podaří navázat na tátu a svézt se, byť to asi nebude z Brna do Prahy, jako tomu bývalo v jeho případě.

ABC

no z Brna do Prahy bez ETCS to bude otázka

jiný Petr

Po 60 letech na kolejích? A před muzeem v Kopřivnici to stálo na čem?

Zapa

Tam to stálo na koleji. Ještě nějakou blbou otázku?

Hara_Pes

Taky to tam stálo na dvou kolejnicích

Jakub

Nemůžu uvěřit, že ta nádhera bude znovu pojízdná. Stejně, jako když opravovali M260, tomu jsem také ani nechtěl věřit, že se to dotáhne do konce. Jako malý jsem vídal vrak Šípu v Libni a současná podoba je pro mě zázrak, u Strely to je ještě násobné.

Martin

Paráda 👍! Na tenhle vůz se opravdu těším. Jsem zvědav na výsledek konstrukce.

Radomir Štefka

Také se na to těším jak vše dopadne věřím že výsledek bude super brurus