Plzeňský kraj spouští nový okružní cyklovlak do Českého lesa, zajistí ho GWTR

Motorová jednotka 628 v barvách GW Train Regio. Foto: GWTRMotorová jednotka 628 v barvách GW Train Regio. Foto: GWTR

Mapu speciálních cyklovlaků pro spojení velkých měst s turistickými regiony od soboty rozšíří další spoj. Plzeňský kraj zavádí sobotní cyklovlak

Mapu speciálních cyklovlaků pro spojení velkých měst s turistickými regiony od soboty rozšíří další spoj. Plzeňský kraj zavádí sobotní cyklovlak z Plzně do Bělé nad Radbuzou.

Ve vlaku má být řazen speciální cyklovůz, který pojme více než 50 jízdních kol. Celková nabízená kapacita cyklovlaku tak přesáhne 60 jízdních kol. „Cyklovlak je tak vhodnou alternativou i pro středně velké skupiny cyklistů, jelikož nabídne dostatečnou kapacitu pro přepravu jízdních kol, kterou dnes nikdo jiný pro cesty do této oblasti nenabízí,“ uvedl krajský objednatel dopravy Poved na svých stránkách.

Cyklovlak vyjíždí každou sobotu od 16. června do 29. září v 8:32 z Plzně. Cílová stanice vlaku je Bělá nad Radbuzou s příjezdem v 10:40, nicméně je možné nastupovat a vystupovat již na trase vlaku. Vlak zastavuje v Plzni-Jižním Předměstí, Stříbře, Svojšíně, Boru a ve všech zastávkách mezi Stráží u Tachova a Bělou nad Radbuzou.

Trasa cyklovlaku je naplánovaná jako okružní, zpět se má vracet přes Horšovský Týn. Jenže ne vždy. Cestující hned první dvě soboty čeká kvůli výluce v Plzni jiná trasa. „Pokud kdekoli mezi Staňkovem a Plzní bude výluka a trať bude neprůjezdná, vlak se vrátí do Plzně stejnou trasou, kterou jel dopoledne, tedy přes Bor,“ uvádí Poved. V obou případech vlak přijede do Plzně krátce po 19. hodině.

Cestující si mohou koupit celodenní jízdenku za 200 korun včetně kola, rodinná jízdenka pro 2 dospělé a až tři děti včetně pěti kol vyjde na 350 korun. Na lince neplatí plzeňský integrovaný tarif, ale běžný kilometrický tarif GW Train Regio.

Kraj za cyklovlak zaplatí 440 tisíc korun, GW Train Regio využije jednotku řady 628, kterou nasazuje na rychlíky Plzeň – Most a v sobotu ji nevyužívá. Kraj chce tímto krokem zvýšit atraktivitu a dostupnost turisticky zajímavého území.

Tagy cyklovlak Český les GW Train Regio Plzeňský kraj
19 komentářů