Plzeňský kraj opraví na Rokycansku téměř stoletý most, jenž propojuje dva okresy

Most přes Berounku v Liblíně. Foto: Národní památkový ústavMost přes Berounku v Liblíně. Foto: Národní památkový ústav

Most je památkově chráněný.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MartinS.

Nevýhodou je, že liblínský most používaly kamióny jedoucí ze severu po I/27 do Kralovic nebo od Rakovníka a dále na Rokycany, Strakonice, Písek. Byla to pro ně pěkná zkratka a vyhnuly se ucpané Plzni. Objížďka přes Zvíkovec není pro kamióny vůbec vhodná. V těch serpentinách na obou stranách zvíkoveckého mostu se nechcete potkat ani s dodávkou, natož s kamiónem s návěsem. Nejen, že se tam těžko vytočí, ale hlavně hlavně se na II/201 ani na II/233 nedají pořádně předjet.

Petr Suchý

V roce 2017 tam proběhla „Rozsáhlá generální oprava“ a teď je most opět v „havarijním stavu“?

Jiří Kocurek

Rozsáhlá generální oprava … čeho se ve skutečnosti týkala? Ta konstrukce je vcelku složitá, má mnoho různých prvků, tak proto se ptám.

Jiří Kocurek

Podle https://mapy.cz/s/gonelutedo to totiž vypadá, že proběhla generální oprava silnice v Líblíně až po opěru mostu a dál je vidět stará zalátaná vozovka.

Zespodu od ČOV je vidět, že předpolí má nové opěrné zdi, ale tím to končí.

Klabavátor

Já to v článku nevidím (aspoň ne teď).

Petr Suchý

https://www.qap.cz/zpravy-plzen-sever/clanek/most-v-libline-se-uzavrel-komplikace-bude-resit-i-zachranka-aktualni-fotky-87898/

Ale nedokážu posoudit, co všechno ta „Rozsáhlá generální oprava“ zahrnovala. Jen si pamatuju, že byl neprůjezdný docela dlouho a není to tak dávno.

Klabavátor
Jiří Kocurek

Píšou tam: „Uzavírka potrvá zhruba čtvrt roku!“

Hmm, za 3 měsíce zgenerálkovat nosné konstrukce takového mostu? Nevěřím tomu. Demolice, odbagrování, nové opěrné zdi na předpolí + povrch vozovky by se stíhat daly.

Podle fotek ta fréza není na mostě. Zeptal bych se toho pána, který stříká bílou čáru, co tím vyznačuje v blízkosti mostního závěru.

Tom Matoo

Generalni oprava probihala nekdy okolo roku 1997. I tenkrat tam stal vojensky provizorni most.

Jiří Kocurek

Což je víc jak 1/4 století a u tak starého mostu se nedivím.

Mrkněte na článek od p.t. Klabavátora, kde se píše že od roku 2014 do 2020 „pořád dobré“ a 2021 pád z trojky do havarijního stavu.

bkv

Na videu v článku https://www.blesk.cz/clanek/regiony-plzen/465885/oprava-mostu-odrizla-lidi-od-lekare-na-objizdce-si-zajedou-80-km.html je vidět co se na mostě dělalo – opravovalo se liblínské předpolí mostu v rámci opravy silnice. Do nosné konstrukce mostu, kde je teď problém, se nezasahovalo.

Jiří Kocurek

Takže je po skandálu, dnešní stavaře není nutné stavět čelem ke zdi, ani věšet. Jenom novinář od qap.cz podal mylnou informaci.

Obávám se, že škarohlídi už si obrázek udělali a mají další nezvratný důkaz do sbírky… protože nadávající má vždycky pravdu, ikdyby na všecky sprostě řval, že mu ukradli brýle… a měl je přitom na hlavě.

Kubrt

Krásný most.
Nicméně – v předposledním odstavci – objížďka vede přes Zvíkovec, takže most je zvíkovecký, nikoliv zvíkovský. Já vím, je to zpráva ČTK, ale třeba by se to dalo opravit.

Jan Sůra

díky za upozornění.