Plzeň o dva roky prodloužila bezplatné parkování elektromobilů

Dobíjení elektromobilu, ilustrační foto. Pramen: ShutterstockDobíjení elektromobilu, ilustrační foto. Pramen: Shutterstock

Město prodloužení vysvětluje zatím nízkým počtem bezemisních vozidel.

Město Plzeň nechá další dva roky majitele elektrických aut odstavit svůj majetek ve městě zcela zdarma. Radní se rozhodli prodloužit úlevu z placení krátkodobého parkovného majitelům elektromobilů o další dva roky. Zvýhodnění se týká aut označených registrační značkou elektrického vozidla.

Pravidlo parkování do 24 hodin zdarma mělo původně skončit na konci srpna. Plzeňští radní ho prodloužili do konce srpna roku 2025.

Prodeje elektroaut se i u nás zvyšují, zatím ale ne takovým tempem jako v cizině. Plzeňský registr řidičů zatím na území našeho města eviduje přibližně pětistovku elektrických vozidel. Dokud nebude četnost nízkoemisních aut v poměru k ostatním na patřičné úrovni, je v zájmu města majitele šetrných vozidel s nízkými emisemi zvýhodňovat. Proto jsme se rozhodli pravidlo bezplatného parkování po třech letech existence prodloužit o další dva roky a pak uvidíme, jaká bude situace a jak s výjimkou naložíme dál,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

K opačnému kroku se chystá naopak Praha, která chce bezplatné parkování pro tento typ aut zrušit.

Tagy bezplatné parkování pro elektromobily parkování zdarma Plzeň
57 komentářů