LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Plány na sankce pro strojvedoucí čekají změny, poslanci je ani neřešili

Stanoviště strojvedoucího v novém Regiopanteru. Foto: České dráhy.Stanoviště strojvedoucího v novém Regiopanteru. Foto: České dráhy.

Proti původnímu návrhu se ostře postavili železniční dopravci.

Zpět na článek
34 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš

Strojvedoucí, na rozdíl například od profesionálních řidičů, nejsou za své chyby nijak sankcionováni formou odpovědnosti za přestupky.

No jo no,u soukromníka to možná neřeší, tam mají firové veget. Ale u ČD je to vysloveně gulag a za mnohonásobně nižší mzdu, která je silně ponížena za jakoukoliv hovadinu.

zdeva

Do práce chodíme dobrovolně!!!

Jan

Já teda ne. Kdybych si nepotřeboval vydělat na živobytí tak tam nechodím 🙂

Alexandr Mikulka

Tak proč tam pracujete, jste snad přikován řetězem ke stanovišti?

Vašek

Zvýšení bezpečnosti bych řešil prevencí, technickým zabezpečením, nespoléhat jen na neomylnost omylného člověka, a až nakonec sankce. Jak příznačné, že u nás je snaha začínat právě těmi sankcemi, které nic nezachrání.

Y.K.

Strojvedoucí rozhodně sankcionování jsou a to tím kdo je zaměstnává a který je zároveň grantem bezpečného provozu před drážním úřadem. To že je nezastavuje policie neznamená, že nejsou sankcionováni. Nikdo nešmíruje s radem za bukem, ale prostě si stáhnou záznam tachografu kde je všechno…

Y.K.

…radarem…

Leinad

A je to dobře?
Co když se realita železnic změní a budou se prohánět fyzické osoby na svých muvkách nebo bude hodně garážových minidopravců?
Já jsem pro bodovací systém na dráze i na silnici, možnost odebrání licence/řidičáku za opakované porušení předpisů nebo za neznalost.
Jenže ať se ten systém postaví pořádně, využije toho co je dneska u dopravců, … Ne ať populisticky říká za červenou 50 litrů, jako by projíždění klacků byla zábava kterou fírové dělají když si myslí že je nikdo nesleduje.

Y.K.

Co já vím? Dopravci nesou plnou odpovědnost před úřady, tak je to tak nejjednodušší, že si své lidi ve svém zájmu řídí svými metodami, aby nedostali ťafku shora. V letectví to funguje stejně. Tam také není žádná „policie“. Bodový systém není nic jiného než ne úplně funkční snaha pacifikovat „notoriky“, trochu specifikum individualistického automoblismu a lidí, které výše pokut nijak nepálí.

Mašinka

Co je to blábol, že strojvedoucí nejsou sankcionováni?!!!
Možná u soukromníků, ale ČD nás trestají kolikrát i nesmyslně hodně!
A jen chudý duchem může prohlásit, že to fíra dělá schválně!

Péťa

Tak u soukromníka za průser máme po osobním ohodnocení. Ale netrestaji nás za každou ptákovinu.

Označník

Recht, čas preventivně dobít Alcatel a Lenovo a aktualizovat Mapsis 😎

rtep

Asi jsem chudý duchem podle Vašeho názoru, ale třeba hned u nás na Šumavě došlo hned k dvěma nehodám, kde se strojvedoucí věnoval svému telefonu, sledoval film, ladil muziku a návěstidla nebo trať ho nezajímaly ani v nejmenším. Tito strojvedoucí to schválně z mého pohledu udělali, jinak se to nazvat nedá.

Dominik

Můžete mi říct, které konkrétní nehody to byly? Rád bych si přečetl zprávu DI, pokud to už je teda uzavřeno.

rtep

To opravdu říct nemohu, nehody už ale dávno uzavřeny byly. Ti strojvedoucí oba byli svým přístupem mezi svými kolegy známí a niikdo z jejich kolegů o jejich vině nepochybuje ani v nejmenším.

Dominik

Tak alespoň rok, to už bych si snad dohledal. Ani nechci znát jména, ale spíš, mě to zajímá proto, abych viděl, co se stalo, a jak to bylo vyšetřeno (pokud se to skutečně stalo), ani neříkám, že se to stát vůbec nemohlo, nenamlouvám si, že jsou všichni svatí.
Nebo, proč to nemůžete říci?

rtep

Neřekl to na ně ani nikdo z jejich kolegů, neudělám to ani já.
Já kdysi dávno na dráze pracoval a v našem depu bylo hned několik strojvedoucích, kteří běžně v práci chlastali. Všichni to o nich věděli, i cviční. Nikdo jim raději nedával foukat, nikdy z toho problém neměli.
Na kolegu prostě málokdo je ochotný bonzovat. Nevím, zda je to dobře nebo ne, ale je to tak.

Vašek

Zkrátka agentura JPP. Jedna paní povídala. Takové to, doktoři jen chlastají a souloží se sestřičkami, řidiči chlastají, strojvedoucí chlastají, jděte se jednoduše vycpat.

rtep

Jo jo. Pravda bolí, že.
Strojvedoucí teď už asi chlastají málo, protože jim za to (doufám) hrozí okamžitá výpověď. Jenže za komoušů nic takového opravdu nehrozilo nikomu a nejde o zprávu JPP. Zažil jsem to několikrát na vlastní oči u mých kolegů.

Docela se bavím nad těmi mínusy. Je vidět, že si leckdo udělal ze strojvedoucích nedotknutelné posvátné krávy a živí svoje vlastní iluze.
Jen dodám – rozhodně naprostá většina strojvedoucích byla, je a bude odpovědná. Ale jsou mezi nimi i dobytkové, kterým bych nesvěřil ani řízení plastového dětského autíčka.

Jan

Nedotknutelné krávy z nich děláte pouze vy. Máte spoustu informací co kdo porušil, ale pro jistotu to nikomu neřeknete, protože jsou to zřejmě vaši kolegové, kámoši a to by nešlo, že by se snad i oni měli řídit předpisy. Takže nesete svůj podíl i vy.

rtep

Pobavil jste mne. Ti lidé nejsou moji kolegové, na dráze už nepracuji hodně dlouho. Kdyby to byli moji kámoši, ukecal bych je, ať se nabonzují sami. Informace o způsobu práce zmíněných strojvedoucích mají všichni jejich kolegové a určitě i jejich nadřízení. To už je jejich boj. V tom prvém horším případě sice asi nikdo nemohl dokázat, co vlastně fíra ve chvíli nehody dělal – ale bylo to tak jasné zavinění, že neměl sebemenší šanci ze sebe tu vinu dostat. Na dráze samozřejmě už nedělá a byl potrestán soudem (nevím jak, to mne nezajímá). V podstatě ani nikdo neměl důvod bonzovat… Číst vice »

Leinad

A drážní inspekce pochybuje, protože alkoholmetr zrovna ukázal 0. Sice koukali do mobilu a nereagovali že v zorném poli mají návěst stůj, ale prokázat to nejde – drážní inspekce uvěřila smyku při kterém se rychlost na tachografu vůbec nemění.

Pajos

Jak jako nemění? Ze spadne z rychlosti Y na nulu je nemění?

Pajos

Omyl ….sorry

Soukromnik

Veminko drazni. Pro soukromniky plati to co pro Vas. Vase hecovani se na fircimrach je smesne. Jdete nejdrive na zkusenou k soukromnikum. A potom kydejte spinu. 16 let jsem jezdil u CD a byl stejny. Pak jsem odesel zkusit soukromniky a zjistil jsem ze CD je zaopatrovaci ustav. 80% lidi by u soukromniku neprosla. A zakony , predpisy , narizeni a jine normy jsou pro vsechny stejne.

Miloš

Záleží kdy jste od ČD odešel

Luboš

Tak pro ČD nedělejte a jděte k soukromníkovi.

vagonář

Super.

Chronosphere

No tak vzhledem k tomu, že až do konce roku teď budou mít poslanci úplně jiné starosti, a pak taky, tak bych návrat k projednání takovýchto podružností viděl na jaro 2023, jestli vůbec.

Oldřich Sládek

Velmi se mýlíte. Je čas pouze do března.

Dominik

Jsem rád, že i toto se nakonec bude řešit
A doufám v komplexnější řešení, jak jen pokuty, za 5 skutků.

Miloš

Možná u soukromníka. U ČD se berou peníze i za to, že se na někoho křivě podíváte.

Dominik

Asi jste mě nepochopil. Měl jsem na mysli, že jsem rád, že se bude řešit onen nesmyslný pozměňovací návrh zákona.

Miloš

Tak ČD si stejně udělají vlastní pokutový systém