PKP Cargo převzalo dvanáct nových lokomotiv Dragon 2, jezdit mohou i v Česku

Předání dvanácti lokomotiv Dragon 2. Foto: NewagPředání dvanácti lokomotiv Dragon 2. Foto: Newag

Lokomotivy jsou schválené pro provoz i v Česku.

Společnost PKP Cargo tento týden během jednoho dne výrazně rozšířila flotilu svých vícesystémových lokomotiv. Od společnosti Newag převzala 12 lokomotiv Dragon 2. Objevit se mají brzy i v Česku.

Jde o další část zakázky na celkem 34 dvousystémových lokomotiv, které jezdí pod stejnosměrným i střídavým proudem. Pro polského státního dopravce jde o krok ke zvýšení efektivity provozu. Nedávno získal výrobce schválení k provozu těchto vozidel i v Česku a na Slovensku. „Díky homologaci pro Českou republiku a Slovensko umožní zakoupená vozidla společnosti zvýšit provozní kapacity na zahraničních trzích, zejména v České republice, která je po Polsku pro společnost největším trhem,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

Nákup lokomotiv Dragon 2 a plánované zahájení provozu překládacího terminálu ve Zduńska Wola Karsznice jsou klíčovými prvky strategie rozvoje společnosti PKP CARGO. Nová kolejová vozidla nám otevírají další možnosti, jak efektivně konkurovat v České republice a na Slovensku, a jsou příležitostí pro expanzi v zemích Trojmoří,“ říká Dariusz Seliga, předseda představenstva PKP CARGO.

Nové lokomotivy budou jezdit v barvách společnosti PKP CARGO. Jedna byla příležitostně označena znakem Solidarity a nadčasovým poselstvím papeže Jana Pavla II.

Z celkové objednávky je sedm stejnosměrných s modulem Last Mile. Lokomotivy jsou šestinápravové a určené především pro provoz těžkých nákladních vlaků. Maximální rychlost je 120 km/h, maximální výkon je 5 MW.

Lokomotiva se testovala v Česku od roku 2020, nejprve na zkušebním okruhu Výzkumného Ústavu Železničního, později v běžném provozu.

Nová lokomotiva Newag Dragon 2. Foto: NewagPředání dvanácti lokomotiv Dragon 2. Foto: NewagPředání dvanácti lokomotiv Dragon 2. Foto: NewagPředání dvanácti lokomotiv Dragon 2. Foto: NewagPředání dvanácti lokomotiv Dragon 2. Foto: NewagLokomotiva Newag Dragon 2 pro PKP Cargo. Foto: Newag
Tagy newag Newag Dragon 2 PKP Cargo
36 komentářů