Laciný pivní marketing pro národ alkoholiků. Expert tepe rozdávání lahví v Leo Expressu
Renovované sedačky ve třídě Economy společnosti Leo Express. Zdroj: Leo Express

Lidé dlouhodobě normalizují to, co škodí, říká zástupce kampaně Suchej únor.
Ač alkoholik, musím říct, že dostupnost a tolerance alkoholu je v týhle zemi šílená, jakkoliv se tváříme, že to není problém. Tahle akce leoexpressu je jen střípkem mozaiky.
Tady je rozhovor s panem pokrytcem Petrem Friemanem :
https://www.expresfm.cz/ostatni/petr-freimann-milion-cechu-je-na-hrane-rizikoveho-piti-ovladaji-alkohol-nebo-alkohol-ovlada-je/
Má problém s třetinkou piva, sám konzumuje víno a absint, byť ředěný.
Takto si představuji naplnění hesla kázat vodu, pít víno.
Takže je to v naprostém pořádku, je to absinthnent 🤣🤣🤣
https://youtu.be/oTGfYI84L7s?si=rhu1yvki-PlGly-E
Pár poznámek:
1/ vážně nabízejí to pivo i třeba v 8h ráno?
2/ z mého pohledu nejde tak o to, že by jedno malé pivo přispívalo ke zvyšování konzumace alkoholu, ale spíše o rušení ostatních cestujících, kteří chtějí pracovat, studovat ap., zvláště v případě, kdy vlak LE je jeden velký velkoprostor, lidé konzumující alkohol jsou obecně hlučnější a více využívají WC (které jsou jen 3 v jednotce!)
3/ jinak jeden nejmenovaný dopravce nabízí běžně zdarma kávu, což také upřímně zrovna není nejzdravější nápoj, ale žádnou kritiku jsem v tomto ohledu nezaznamenal, což je trochu zvláštní.
Pivo po ránu asi opravdu není top, ale proti gustu žádný dišputát. Jinak opravdu si myslíte, že třetinka piva dokáže rozdovádět celý vlak?
Ad. 2: Jak prosím podle Vás své okolí ruší člověk, který si dá jedno malé pivo, ve srovnání s tím, kdyby vypil třeba stejné množství coly? 😮 Ano, zrovna u alkoholu je velmi tenká hranice mezi pro okolí neškodným požitkem (jakkoliv nezdravým) a problematickým chováním, ale jedno malé pivo to opravdu není. Okolí mnohem více ruší ti, kdo před naskočením do vlaku kouřili, kdo si vybalí voňavý řízek nebo chipsy (z těch je často hodně nepořádku) a zejména ti, kdo nerespektují, že sedí v tichém oddíle, případně cestující s neposednými malými dětmi, kteří nerespektují, že ve vlaku je řazen vůz… Číst vice »
No, že vámi vyjmenované skupiny mohou být dost rušivé, na tom se asi shodneme. To je také důvod, proč LE nejezdím, neb se v jejich jednotce před tím není kde schovat:) Nicméně, pivo a alkohol obecně má tu vlastnost, že i v malé míře člověka uvolňuje, což sice může být i ku prospěchu věci, ne ale zrovna v situaci ostatních cestujících, kteří třeba nemají potřebu poslouchat hlasitější hovory ap. Navíc, známá věc, vypitím jednoho piva člověk dostane chuť na další atd., kromě toho pivo je taky cítit. Zkrátka, pokud by šlo o nějakou část vlaku či podobně, klidně OK, ale… Číst vice »
Ti ,kdož pijí kávu ( ano , i ta někomu nemusí vonět) ,tak po jejím vypití taky náhodou nevyužívají o to více WC?
Zakážeme tedy její prodej a pití na palubách vlaků?
Můžu se zeptat, jak třetinka piva( být i v 8h ráno) brání např. v práci ve vlaku??? To jako že každý kdo ji má v ruce, bimbá před obličejem vedle sedícího že nevidí na mobil, laptop, tablet, papirové podklady na stolku… Nebo jak to myslíte?😁
A že se tady jako oponent a „odborník“ prezentuje zrovna zástupce Suchýho února: Je dost otázka, jestli ten taky víc neškodí než prospívá. Lidé mají pocit, že když dokáží měsíc abstinovat, mají svůj alkoholismus pod kontrolou, ale o to víc (a bez pocitu viny!) pak pijí ve zbytku roku.
Určitě ti lidi co drží suchý únor vypijí víc alkoholu než kdyby ho nedrželi? A mají menší pocit viny, proč?
Vždyť jsem to už napsal, protože když dokáží měsíc abstinovat, tak mají pocit, že svůj alkoholismus mají pod kontrolou, resp. že žádný alkoholici nejsou, a proto po zbytek roku pijí bez výčitek svědomí. Dobrá, když lidé drží suchý únor, tak v součtu za rok nemusí vypít víc alkoholu, než kdyby ho nedrželi, ale rozhodně nelze tvrdit, že vypijí méně anebo že po těch zbylých 11 měsíců pijí méně rizikově. Je tu zkrátka potenciál stejného chování, jako u Muslimů během Ramadánu, kteří se přes den sice vzorně postí, ale večer spráskají všechno možné. Zkrátka, zeptejte se na to nějakého opravdového adiktologa:… Číst vice »
Tak jsem schválně koukl do diskuze, kolik se ozve alkoholiků. A je jich tu dost.
Takových známých, co 🙂
Jo, alkohol škodí, ale zrovna tohle je kanón na vrabce, bere se to tu z úplně špatného konce. Problém je všeobecná snadná a nekontrolovaná dostupnost tvrdého alkoholu, vstřícnost k alkoholu jakožto nezbytné součásti společenských událostí a taky skrytý domácí alkoholismus především ženské části populace, ne to, že si někdo při několikahodinové cestě vlakem dá jedno malé pivo. Mnohem větší škody na všem možném páchají záplavy aut na silnicích.
Milí moralisté.Nutí někdo cestujícího v Leo vlacích si to pivo vzít a vypít ? Nenutí, je to jen bonus, který po omezenou dobu může využít.
Úplná Arizonská obroda 😁
Nechci se pouštět do moralistické diskuze. Jen mě trochu zaskočilo, že je v článku uvedeno, že cestující dostanou pivo i v Polsku. Není to mimo zákon, když je tam konzumace alkoholu mimo restaurační vůz ve vlacích plošně zakázána?
Není to spíš součást smluvních podmínek PKP, než zákonná rovina ?
Myslím, že ne.
https://www.prawoalkoholowe.pl/2018/04/23/czy-mozna-spozywac-alkohol-w-pociagu/
A jak je definovaný restaurační vůz? Když ve vlaku standradně probíhá prodej občerstvení roznáškou, není pak restauračním vozem každý?
To by poté mohly PKP pivo rozvážet minibarem po celém vlaku, což se neděje.
Poláci mají jasno: Pociag nie jest barem.
To vychází z marketingového průzkumu.
Zatímco průměrný Čech vypije hodně zhruba 200 l piva ročně, průměrný volič SPD zhruba 400.
A proč by si volič Spolku Pomocných Dělníků nemohl zavdat?
Já myslím, že daleko víc škodí přemíra regulací. Co je nějakýmu idiotovi do toho co já piju? Co jej opravňuje k tomu mi kázat? Já sám nejlíp vím, jak prožit život celý !
Samozřejmě, kvůli jednomu, dvěma nebo pěti pivům přece nepojedeme vlakem. To přece nikdo nepozná, že řídíme pod vlivem.
Výsledkom je zničené zdravie, rodina, vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť o alkoholika, transplantácia pečene a podobne…..
Ale kľudne pite, avšak pri problémoch s pečeňou nebehajte k lekárovi, ale za Leom alebo inými, čo Vám núkali pivo zdarma…..
A já už vím koho mi připomínáte, bratra Šípka z epizody Asketa seriálu Hospoda, kterého úžasně ztvárnil Josef Somr 😀
Prakticky to samé se dá říci o sladkých nápojích. Závislost na cukru, výkyvy v hladinách krevního cukru a tím pádem prudké změny nálad, obezita, diabetes druhého typu, ztučnění jater… A narozdíl od piva je společensky přijatelné dát sladký nápoj dítěti.
Ale dobrá zpráva je že ty komplikace ani v jednom případě nevznikají z jedné třetinky nápoje a to ani v případě pravidelné konzumace jedné takové třetinky nebo půllitrovky týdně, natož jednorázově.
Zatímco propagace a podpora automobilismu je v pohodě… Sorry, ale třetinka piva na žízeň během dlouhé cesty nikoho nezabije – na rozdíl od toho auta, třeba.
Klidně, když si to zaplatíte ze svýho a nebudete obtěžovat ostatní.
Jenže to je problém celého socialistického pojetí zdravotnictví. Když odmítnete platit léčbu a péči alkoholikům a kuřákům, tak ji musíte odmítnout cukrovkářům druhého typu, těm, kteří onemocní něčím, proti čemu se mohli ale nenechali očkovat, nebo i těm, kdo přišli k úrazu, protože se chovají nějakým způsobem rizikověji, než je „normální“. A co je normální? To by nakonec mohlo postihnout i toho, kdo se zraní na schodech, když mohl jet výtahem. V podstatě jedinou alternativou evropského socialistického zdravotnictví je privátní systém a la USA, kde se pak drazí právníci soudí o to, co komerční pojišťovna proplatí a co ne. Jakkoliv… Číst vice »
No, a co teprve škody z dopravy a průmyslu, které ani nemohu sám ovlivnit? Dokud se vyrábělo a přepravovalo pro potřebu v nějaké rozumné míře, OK. Jenže teď vzýváme nekonečný růst spotřeby a dopravy, jímž trpí celek. A vy tady budete řešit třetinku piva na delší cestu…
No já právě s jednou třetinkou piva ve vlaku žádný problém nemám, sám si ji rád dám, klidně i půllitr. Problém mám s někým, kdo nastoupí se 6-packem a bude do sebe lít jedno za druhým a ještě si k tomu vybalí sekanou s cibulí.
Ty škody z dopravy a průmyslu jsou něco jiného. Když mi poškodí zdraví, tak to není moje vina a tudíž by mi léčení skutečně měla zaplatit společnost jako celek.
Problém je, že spousta lidí odmítá uznat, že ty škody vůbec existují a že by za ně měli platit jejich původci, ne právě společnost jako celek.
O jaké regulaci prosím píšete? Nikdo zde snad nechce zákonem regulovat tuto věc.
Kam mám prosím pane Sůro zajít na akci, abych nebyl onálepkován morálními majáky jako idiot ?
Do divadla na operu Turandot od Giacoma Pucciniho……
Můžete si šoupnout do žíly trochu perníku, když je to taková pohodička. Nebezpečný je alkohol podobně.
To je jen na vás. Stejně jako na ostatních myslet si, že se na akcích SPD slejzá dno společnosti, kterým stačí nablábolit, jak špatně se mají a jak je naše republika v rozvratu s benzinem za 150 korun a kolabujícím průmyslem a zároveň v roli spasitele nabídnout jednoduché řešení.
Panebože kam se to dostáváme, že se čím dál víc musíme před někým ospravedlňovat, omlouvat něco, co vlastně chceme , ale momentálně to není moderní? Každý stát má něco, my jsme národ pivařů, patří to k nám, většina si ho s chutí dá, ale navenek se to kvůli pomatencům v menšině bojíme přiznat?? Takže budeme jako Němci, který se s chutí zakousnou do vepřového, ale veřejně to k vůli pomateným muslimům, které by to mohlo naštvat odsuzují a na školách zakazují?? To je něco…
Ne každý Čech je automaticky pivař a nechodí každý večer chlastat. Zase si nehrajme na to, že být alkoholikem je normální a v pořádku. Spousta lidí se ve vlaku bez piva obejde a nejsou to žádní pomatenci, snad ani menšina.
A co jim brání cestovat vlakem bez piva?
Nepřehánějte a nechytejte za slovo..Jistě víte, jak to bylo myšleno. Nebavíme se o rozdávání basy s pivem, ale milé tretinky pivka. Koneckonců každý ho může odmítnout, stejně tak, jako je snad na každém, zda si ho dá. Jen nás vy politici nechte ať si jako obcani volíme co chceme, nechceme, co si dáme k obědu a čím.to zapijeme. Nerychtujte nám jak a co máme pít..a vůbec nám neregulujte osobní život..To už je příliš…
“ Nebavíme se o rozdávání basy s pivem, ale milé tretinky pivka.”
Ajéje, alkoholici vrací úder. 😀
Zvykněte si na to, že vás lidi začínají označovat pravými jmény. Alkohol je droga a úroveň tolerance k alkoholu u nás není a nikdy nebyla normální.
Ano, alkohol je droga a úroveň tolerance k alkoholu je v celé „západní společnosti“ nechutně a nebezpečně vysoká. Jenže člověk, který si na několikahodinové cestě vlakem dá jedno malé pivo, zdaleka není alkoholik a za normálních okolností tím své okolí nikterak neomezuje ani neohrožuje. Rozhodně mnohem méně, než smradlavý kuřák, někdo, kdo se neobejde bez nějaké jedlé „voňavé“ pochutiny (např. u jižních sousedů oblíbené sekané v housce) anebo motorkář, který prohání svůj ječící stroj po okolí. Miluju tohle moderní pojetí svobody a moralizování, „já smím všechno, co není explicitně zakázané – a někdy i to, ale ty nesmíš cokoliv, co… Číst vice »
Milá třetinka, co taky pivečko, vínečko, panáček, hladinka… 🙂 ty jseš asi jasnej…
Když se Němec nacpe vepřovým k prasknutí a přijde do práce, nic se mu nestane. Když se Čech zpráská chlastem, přijde se zbytkáčem do práce a zrovna trefí den, kdy se u vstupu měří hladina alkoholu, tak vyfasuje hrubé porušení pracovní kázně a je z toho pak velká hysterie. A leckdy také velké překvapení, že kolegové hájí firmu a nechtějí podpořit alkáče, co přišel nalitý do práce.
Pokud pomineme tu hovadinu o Němcích, tak vepřové není droga, jejíž konzumace může někoho ohrozit…
Jenže zdravotnictví na to doplácí podobně, čímž tu někteří argumentují. Já bych nekázal nikomu, aby nekriticky přejímal vše moderní. Dokud tím výrazně nepoškozuje okolí, nechal bych to na něm. Ne vše moderní je lepší než původní, zvláště dotaženo do absurdity (například krátké svícení zářivkami kdysi).
Hele opravdu to není normální. Jel jsem z Vídně na čtyřce s nějakým týpkem, ne vyloženě vágus, ale hned vytáhnul plechovku. Po průjezdu minibaru potřeboval další gambáč. Smutnej příběh.
Chlast není limonáda a docela hodně lidem včetně tebe to nedochází. Je to mimochodem i karcinogen 1. třídy (to samé co tabák), protože při metabolismu alkoholu vzniká jako meziprodukt acetaldehyd. To se ví desítky let, proč se to na ty lahve nepíše fakt nevím…
A co není karcinogen? Svět plný plastů, „pohodlné“ chemie, zplodin spalování, no řekl bych „zlatý pivo“ – samozřejmě, pokud se jím nevylije tak, že obtěžuje okolí. Ono všeho s mírou.
Nenechme bití černochů v USA zastínit problém, jakým alkoholismus je, bez ohledu na jeho společenskou přijatelnost u nás.
Acetaldehyd se dá do těla dostat i přes ovoce nebo kávu.
Každý extrém a fanatismus je škodlivý, tento nevyjímaje.
Pohled do kalendáře navíc říká, že je květen.
Panu moralistovi z osvětové abstinenční kampaně „Suchej únor“
zřejmě stačí požití 0,3 l. piva (voda, slad, chmel a kvasnice) k tomu, aby se přestal ovládat a ve všem viděl zlo. Mnohé nealko nápoje, jejichž jedinou přírodní součástí je voda (a vše ostatní je chemie) asi považuje za zdraví prospěšnější.
Je to prvý krok k alkoholizmu….
Pokud někdo prohlásí, že požití 0,3 l. piva je „prvý krok k alkoholizmu“, tak to spíš vypovídá o úrovni jeho volních vlastností.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Voln%C3%AD_vlastnosti
Klidně si pijte (a jezte) to, co sám uznáte za vhodné a laskavě nechejte to právo i ostatním.
Jo to podle těhle je „prvý krok k alkoholizmu“ i Birel / nealko radler! Že si prej děcka pak zvykají na tu hořkou chuť (pomineme-li že v těch roztodivných chemických příchutích stejně už chuť piva dávno zanikla).
A první sex vede k nákaze AIDS.
A manželství končí rozvodem nebo smrtí, to je mnohem horší zvyk…
Tak většina má ten první krok už dávno za sebou.
Ve Skandinávii mají pivo v malé přihrádce předražené, za to vedle dva chlaďáky energeťáků 🤮
Sorry jako, ale pivo je proti tomu zlaté!
Zajímavý by pro pana ICE_Laco mohl být poznávací zájezd do severských zemí, kde je prodej alkoholu silně regulován a zejména pak pobyt na nějakém trajektu z/ do okolních států, kde tyto restrikce nejsou, nebo alespoň nejsou tak intenzivní. Zakázaný cheba chutná nejvíc…
https://fijalka.cz/trajekty-mezi-finskem-a-svedskem/
Souhlasím, mám tu zkušenost s trajektovou turistikou seveřanů.
A co teprve vznášedla mezi Helsinkami a Talinnem …
a přitom je to fake news! Ve vlacích Leo Express žádné pivo není, mají jenom Staropramen 😀
Jojo pěknej hnus.. Plzni bych nepohrdnul…ale toto??? Díky nechci
Nepodporuji to, je to naprosto zbytečné… Jen se ptám, jestli pak je v pořádku rozdávat alkohol v letadlech nebo třeba v pendolinu v 1.tř. v ceně lístků.
V tom pendolinu se u toho Welcome drinku vždy ptají, jestli chci alko, nebo nealko verzi. Necpou automaticky tu alko verzi.
V pendolinu ovšem dostanete na výběr, zda chcete alkoholický, anebo nealkoholický sekt.
V Leu alkohol taky můžete odmítnout…
„Jiné nabídky této společnosti, kdy nabízí například minerální vodu zdarma, jsou podle něj v tomto ohledu chvályhodnější.“
Všechno je relativní – ty lahve minerálky zas jenom přispívají ke vzniku dalšího plastového odpadu, což také není v souladu s hodnotami moderní společnosti, že ano. A když je to zdarma, tak si tu minerálku vezmou i cestující, kteří mají jinak vlastní láhev s vodou.
Přesně, radši pivo 🍺🤗
Z toho důvodu ty minerálky v RJ odmítám. Ale bohužel moc lidí to nedělá. Mnohem raději bych si nechal o těch pár Kč zlevnit jízdenku.
Jedného dňa budú fľaše povinne zálohované, ako napríklad na Slovensku, Rakúsku alebo Nemecku a problém s PET fľašami nebudú….
To je jako tvrdit, že dopravní prostředek se vzdáleným zdrojem energie je bezemisní. Problém nevidím, problém není. Zálohování je jen krokem k tomu, aby se to nepovalovalo všude. Budou se tyto lahve mýt a znovu plnit, jako skleněné? Stejně jednou dojdou na konec životnosti, a problém je tu zas. Nehledě k uvolňování mikroplastů už po dobu životnosti. Na druhou stranu, i hliníkové plechovky už dnes obsahují fólii, aby je zvláště kyselé nápoje nerozleptávaly…
Zato ty pivní plechovky zázrakem zmizí, ne?
Plechovky se velice dobře recyklovat.
Faktem ovšem je, že to také není nekonečné (a neobsahují už jen plech). Problém obalů dnešní doby, a zdaleka nejen jich, je jednorázovost. Neustále chrlit odpad a zase nové výrobky, se spotřebou další energie i hmoty. Pokud se dá z odpadu ještě vyrobit něco, co není samoúčelné, je to lepší, ale pořád nejlepší je věci užívat dlouhodobě, mít je vyrobené trvanlivě.
Pozor, moralisté přicházejí … ano třetinka zdarma způsobí, že vlaky leo expressu budou plné nacamraných vožungrů. Ach jo.
Takto vzniká alkoholizmis. Najprv jedna tretinka, potom príde vystúpenie z vlaku a ďalšia tretinka, takto sa to nabaľuje a zrazu sú z toho litre piva denne….
JLV v dávných dobách nabízely při zpáteční cestě vlaků ze Slovenska do Prahy produkty pivovarů Šariš, nebo Martin.
To si vážně málokdo soudný, kromě zoufalců, kteří vám tak leží na srdci, koupil.
Nevrav nám tu rozprávky O snehovej guľi 🤣
Dostal jsem chuť na pivo.
Netuším proč v tom p. Freimann vidí problém. Pokud někdo pivo nechce řekne normálně ne, to vy napr. dětem po nákupu nesměl obchodník nabídnout drobnost ?
Navíc suchý únor už byl a do dalšího bude po akci.
Třeba já nechci, aby dětem (nejen mým) nabízel někdo lízátka a podobný „drobnosti“, dobrý akorát na zkažení zubů.
Za děti zodpovídáte Vy sám, takže Vy rozhodujete, jestli ty drobnosti to dítě dostane, nebo ne.
On psal ale o tom, že nechce aby to někdo dětem (i cizím) vůbec nabízel. Jestli to dítě pak dostane nebo ne je až další věc. Já bych taky třeba nechtěl aby školní jídelna nabízela (denně) po obědě lízátko zdarma.
Tak zase, pokud by to bylo v rovině “Jestli jsi snědl celé jídlo včetně polévky a ovoce, tumáš sladkost”, tak bych to jako rodič nejspíš dokonce ocenil. 🙂
Lízátko denně? Věděl bych o lepších odměnách. A po ovoci už sladkostí možná vůbec netřeba. 🙂 Zase je ale pro člověka dobré, když se naučí některé věci i odmítat.
Proti gustu žádný dišputát, ale bude to dobrej základ na solidní panděro.
Při nazouvání ponožek, nebo bot získáte možnost si se zatajeným dechem hrát na potapěče bez přístroje. 🙂
Přes 3 roky po vstupu Renfe do Lea a jediné co mají od Renfe je nápis Renfe, takže zas tak laciný marketing to není. Když to prostě neumíte, tak vám jen zbývá nalákat na pivo zadarmo, které určitě zadarmo není.
Bože, to je zas článek, někdo rozdává třetinku piva a hned sme zas kolektivně označování za alkoholiky. Mě tohle uráží.
Národ alkoholiků jsme i bez těch třetinek, to je prostě fakt.
Ano, ale za to nemůže třetinka ve vlaku.
Správně, ta třetinka piva je spíš důsledek než příčina.
Pravda, ale proto snad nebudeme posilovat tuto kladnou zpětnou vazbu k alkoholismu, ne? Kdo chce pivo ve vlaku, ať si ho koupí.
Já to rozhodně posilovat nechci 🙂 Souhlasím a proti prodeji piva ve vlaku nic moc nemám (zatím to u nás zakázané není), sám to někdy využiju, přednostně v bistrovoze, ale když tam žádný není jako třeba v Interjetu nebo tady v LEO Flirtu…
Kolektivní vina ?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption_per_capita
To co uvádíte není statistika počtu alkoholiků (= závislých), jen statistika spotřeby. Korelace tam nějaká bude, ale není to rozhodně totéž. Společnost, kde umírněné pití není běžné, bude mít i při vyšším podílu alkoholiků klidně menší průměrnou spotřebu.
Ve srovnání s mnohými východními zeměmi, které mají nominálně nižší spotřebu alkoholu, nicméně máme menší podíl rizikového pití. Pořád vyšší než na západě, ale relativně k absolutnímu množství je to vlastně úspěch. 😉
Možná, že v zemích s nižší spotřebou alkoholu to zas vynahradí „náhradní plnění“ v podobě jiných látek.
https://www.musixmatch.com/lyrics/Karel-Plihal/Kv%C4%9Btina
Když to tak někdy v Praze vidím, docela by mě zajímala statistika, očištěná o spotřebu zahraničních turistů…
Tuší někdo, proč když stojí u každé vrby, nezastavují v Třebové?
Asi to tam dost vyžírají ČD, které tam s dálkovými vlaky zastavují. Ikdyz zastavit tam by časově tak náročné nebylo, přes ty vexle člověk stejně víc, než 30 jet nemůže 🙂 Jinak když se koukneme na ostatní stanice, tak buď jsou významné (Pardubice, Olomouc).. nebo to jsou stanice, kde skoro nikdo nestojí. Mrkněte na seznam přímých spojení Praha-Prerov, Suchdol, Studénka a pak zjistíte, že lidem z těchto míst v podstatě „nezbyde nic než“ jet tímto vlakem.
Právě proto, mezi Třebovou a Suchdolem, Studénkou žádný jiný spoj neexistuje.
Jasný, už vám rozumím. No je dost možné, že ty přepravní proudy nejsou mezi těmito městy tak zásadní na to, aby se tam zastavovalo. I to Ústí se jednu dobu projíždělo, teď v návaznosti na regionální vlaky se tam zase zastavuje a svou klientelu si to našlo. Alternativa v podobě stále přeplněných Slováckých expresu nebo šroto-Svitav není pro všechny lákavá 🙂
https://www.zelpage.cz/clanky/je-opravdu-nezbytne-zastavovat-expresnimi-vlaky-v-ceske-trebove?size=100&lang=cs
Obecně nechci třeba skandinávskou regulaci alkoholu, ale zde s kritikou souhlasím.
Taky souhlasím, pivo piju a dám si ho i ve vlaku v jídeláku, ale v dnešní době už není úplně in otevřít si lahváče ve velkoprostoru, ostatním to nemusí být příjemné.
No tak třeba zrovna v Německu, kde je podle té statistiky WHO spotřeba alkoholu nižší než v ČR, je docela normální, že si někdo ve velkoprostoru otevře lahváče. Jít do jídelního vozu na pivo je docela drahé. A klasický původní Němec, když jde z práce, tak si koupit lahváč nebo plechovku v kiosku (u Turka) a cestou domů v S-bahnu ji chlemtá.
Tak otevřeného lahváče v ICE (mimo bistro) už jsem neviděl hodně dlouho, stejně tak mě překvapuje že by si tolik lidí bralo lahváče na cestu z práce S-Bahnem, spíš bych to viděl u výletníků. Ale zase tak často v Německu vlakem nejezdím. A nikoho neodsuzuju, jen mě překvapilo že by tohle popsané bylo nějak časté.
Mně zase vadí, když někdo v mé blízkosti nahlas kdáká do telefonu své veledůležité kidy a vydrží mu to i déle, než 5 minut. Proti tomu je jedno otevřené pivo naprostá prkotina.
Tak to se shodneme. A kdyby dopravce místo piva zdarma rozdával simky s předplacenou hodinou kdákání, taky se mi to nebude líbit 🙂
Kolikrát nejsou příjemné ani svačiny anebo donesené teplé jídlo z bistro. A pokud dotyčný není podnapilý, beru to podobně.
Souhlasim s tim, ze je to lacine (s trapnym oduvodnenim navic).
Radeji kdyby ty penize vynalozene za ten chlast dali na dobrou vec… 🙂
A to je co, ta dobrá věc?
Věcí lepších než rozdávat tvrdou drogu zdarma je tolik, že ani nevím kde začít.
Třeba nealko pití?
Nebo dát pár kaček na infrastrukturu či vozy na Ukrajině?
Nebo příspěvek do dopravního muzea?
Nebo na onkologické pacienty?
Nebo ..
Hele věcí lepších než dávat drogu zdarma je fakt hodně.
Á, další pan moralista na scéně…..a to alkohol ve vlaku nikdy nepiju:-)
Pivo je tvrdá droga? Nealko = limonáda plná cukru, nebo energetický nápoj obsahující kdovíco? Infrastrukturu si vlaky platí, muzeum je dobrovolné úplně stejně, nemoci by měl řešit primárně veřejný sektor (stát, kraje, okresy), včetně prevence – například také nepodporovat méně šetrné způsoby dopravy na úkor těch šetrnějších, hyperkonzum apod.
No zkuste třeba na IDOSu dlouhodoběji porovnat ceny Lea s konkurencí a záhy zjistíte, že to pivo zas až tak úplně zadarmo není…😅
Zadarmo je vy chvíli, kdy dlouho dopředu víte, že daným vlakem chcete jet a kupujete jízdenky dopředu. V takovém případě jsou ceny dost pod průměrem a konkurencí. Čím blíž je odjezd, tím vyšší je cena. Říká se tomu dynamická cenotvorba, stejně jako u letenek.
No jo, to je sice pravda, ovšem abych se s Leem dostal na dobrou cenu v jeho dynamické cenotvorbě, musel bych si jízdenku zabukovat delší čas předem… No a jelikož akce s pivem je dle článku do vyprodání zásob, tudíž jak udávají, cca 10-14 dní, tak pokud bych jizdenku za dobrou cenu objednával dnes, už by na mě pivo stejně nezbylo 🤪🤪
Stačí jezdit na studentskou nebo důchodcovskou slevu a kredity.
Pro občasné jízdy bez věrnosti je to drahé.
Bud to pivo chces nebo nechces. Pokud jo, koupis listek na prvni ranni vlak. Stoji to par korun.
Ja jel minuly tyden hned 2x, cena tak tretinova oproti CD. Jen to teda bylo 2x voda..
Leos vydelava na platbach od statu. Takze bezne se s nim v patek a nedeli jet neda.
No hele, pár věcí…🤪. První ranní vlak – fajn, ale proč? Jenom kvůli pivu zdarma…? Jezdím podle potřeby a ne úplně podle ceny, byť uznávám, že plus mínus dvě hodiny můžou být cenově zajímavé… A hlavně – první ranní vlak a hned pivo…?🤣🤣. Radši snad kafe či čaj…😛