Personální změny v DPP pokračují, v dozorčí radě končí místostarosta Prahy 9

Souprava metra na trase C. Foto: DPPSouprava metra na trase C. Foto: DPP

Marek Doležal se pustil do veřejné kritiky Adama Scheinherra.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrH

A už skončil i jako místostarosta a nebude kandidovat, což je dobře… Podle profilu jsem měl pocit, že oslovuje voliče ducha mdlého.

Schmidt

„Scheinherr označil Doležalovo tvrzení za PR a snahu zmírnit škody související s Hlubučkovou kauzou. Zároveň podle něj porušil povinnosti člena rady, když neoznámil možné spáchání trestného činu. „Byl členem dozorčí rady za TOP 09 a měl chránit zájmy hlavního města. Podle informací ze spisu policie však činil pravý opak. Z odposlechů vyplynulo, že mu člen gangu Pavel Dovhomilja v říjnu 2020 na večírku popisoval ovlivňování zakázek. Coby člen dozorčí rady DPP měl bez prodlení informovat policii o tom, že dochází k protiprávnímu zasahování do chodu této městské společnosti,“ uvedl.“

Nějak tomu nerozumím, je Scheinherr vázaný povinností mlčenlivosti nebo ne?

XYYY

Z hlediska PČR ano ….

Jarda V.

Tohle vyústí pádem vlády a to zas bude při precednictvi EU z ostudy kopec, co kopec hora.

Schmidt

obecně je lepší ostuda než korupční vláda 🙂

Jan

To si nemyslím, to by musela být ovniněna půlka ministrů Tady jen vymění Gazdíka a jede se dál. Stále nejsme na úrovni minulé vlády, kde se střídali ministři podle ročních období.

Jiří Kocurek

Snad dokáže najít zápis z jednání, ve kterém navrhoval změny či zlepšení a jeho návrh byl přehlasován. Pokud ne, tak ať je zticha.

XYYY

Myslíte, že se takto formulují zápisy z jednání ? Byl jste někdy na podobném jednání a byl pověřen funkcí zapisovatele ?

Jiří Kocurek

Zapisoval jsem si potřebné změny, které je v projektu potřeba zapracovat. Pokud se tohle počítá…

Pokud nemá nic v ruce, tak může říkat i to, že to říkal tehdy a pořád a dávno předtím.

Jan

Záleží jak podrobně se zapisuje. Někde je to jen strohý záznam bodu jednání plus hlasování (ale to je minimum), jinde se zmiňují kdo nadhodil jaké téma a co s tím bude. Ono je divné se o něčem hodinu živě bavit a nemít z toho ani písmeno v zápisu.

Gwann

dobrá facka zpět…

faktem je, že chování slušné části spojených sil pro prahu. čili top + stan + kdu….bylo dosti svérázné….

David

No Pospíšil se od té doby co prohrál souboj o křeslo primátora se choval jako opozice a v podstatě jen kritizoval vedení (na kterém se podílel).

V. K.

Pospíšil by také mohl vysvětlit, jaké bylo napojení jeho poradce Jiřího Fremra na (nejenom) tuto kauzu.

Jan Pytela

Tomu se rika chucpe

PetrH

Taky dobře… Ten už si chystá půdu pro kampaň „my v top09 jsme opozice, oni to všechno dělají špatně“. To ještě bude zábava, co na tyhle vyplave z odposlechů.

David

A že si pan Doležal po letech disidentství v dozorčí radě na všechny ty důvody vzpomene zrovna ve chvíli, kdy ho mají policisté nahraného, jak se s obviněnými baví o manipulaci zakázek… Navíc Augustína tlačil za Topku do funkce zrovna on.

MildaIV

Potrefená husa nejvíc kejhá