egoe-plus
Infrastruktura Silnice

Peníze navíc ze SFDI použije Liberecký kraj na opravu patnácti silnic, volá po systémovém řešení

Oprava silnice. Ilustrační foto: Liberecký kraj
Oprava silnice. Ilustrační foto: Liberecký kraj
Kraj chce po vládě, aby vytvořila systém na dlouhodobé financování oprav silnic nižších tříd.

Liberecký kraj získá ze čtyřmiliardového balíku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) celkem 150 milionů korun. Přijetí peněz schválili včera radní, peníze půjdou do celkem patnácti staveb.

Jednou z prací, na kterou kraj bude čerpat dotaci, je rozsáhlá oprava půlkilometrového úseku silnice III/2629 v Častolovicích, jenž získá nový povrch. Další akcí je rekonstrukce silnice číslo III/27810 v Šimonovicích, kde dojde k vybudování nového asfaltu. Její součástí je i výstavba dvou propustků, přeložek vodovodu a plynovodu. Podél rekonstruovaného úseku vzniknou chodníky, veřejné osvětlení a autobusová zastávka. „Stav silnic druhých a třetích tříd není vždy zrovna ideální a jsem rád, že díky finančnímu příspěvku od státu jej můžeme vylepšit, protože z krajských peněz to rozhodně nemůžeme finančně vše pokrýt,“ řekl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro investice a dopravu.

Pracuje se i na několikasetmetrovém úseku silnice III/27014 v Jablonném v Podještědí, kde se řidiči dočkají nového povrchu, obnovy a doplnění dopravního značení. Hotovo má být letos v říjnu.

Nyní kraj hledá firmu, která opraví silnici číslo III/2624 mezi Českou Lípou a Kozly. „Jedná se o plán na dvě stavební sezony. Letos bychom chtěli zrekonstruovat most a v příštím roce navazující úseky silnice,“ popsal Sviták. Komunikace spojuje obce Sosnová, Kvítkov a Kozly s Českou Lípou. Rekonstrukce se týká části dlouhé 6,7 kilometru. Kromě nového povrchu nebudou chybět přeložky inženýrských sítí a doplnění svodidel.

Část oprav zaplatí evropské dotace

Kraji na opravy silnic přispívá i Evropská unie přes Integrovaný regionální operační program (IROP). Jednou z velkých akcí bude oprava silnice II/290 ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou s rozpočtem 64 milionů a příspěvek z IROP ve výši 38 milionů korun.

Rekonstrukcí procházejí silnice II/270 v úseku mezi Doksy a Dubou a III/2904 v Oldřichově v Hájích. Na jaře započala též dlouho očekávaná rekonstrukce silnice II/268 z Mimoně na hranici Libereckého kraje. Ke kompletní rekonstrukci dojde i na silnici II/262 Česká Lípa – Dobranov.

Podobně jako jiné kraje volá i Liberecký kraj po nastavení dlouhodobého systému přídělu peněz ze státní kasy krajům na opravy silnic. „Pro zlepšování stavu silnic považuji za nutné nastavit dlouhodobý systém jejich financování se zapojením výnosů ze spotřební daně z minerálních olejů a paliv. Návrh zákona Libereckého kraje se poslancům dvakrát nepodařilo zařadit na jednání poslanecké sněmovny. Pevně věřím, že v tomto případě bude platit rčení do třetice všeho dobrého,“ řekl hejtman Martin Půta.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Urban Transport Lover

Každá kačka dobrá – čím víc – tím dřív bude opraveno a celkově to bude stát míň peněz, než kdyby se to flikovalo postupně v delšim časovym horizontu…

libor

bohužel na mnoho místech jsou silnice II.tříd celkem tranzitní silnice, ale financované z krajů, což je systémově špatně, často si říkám, že kdyby byly pod ŘSD, tak by někdy vypadaly lépe a neopravovaly by zbytečně tolik jedničky těsně před koncem roku (honem utratit peníze)…

Vladimír Bílý

Vláda si bohužel ráda podrží možnost držet kraje pod krkem s financováním oprav silnic! Přitom by stačilo tak málo. Rozšířit mýto minimálně i na dvojky a peníze z toho posílat vlastníkovi komunikace. Kromě toho, že by to bylo 100% spravedlivé (nejvíc by dostávali tam, kde se nejvíce silnice opotřebovávají), eliminovala by se tím současná neúnosná situace s objížděním mýta po silnicích nižších tříd.

Martin V.

Proč mýto? Podíl spotřební daně na uhlovodíková paliva (stejně jako podíl z dalších daní) to vyřeší taky spravedlivě. Nelíbí se mi, že kraje mají zodpovědnost, ale vláda jim milostivě dá tady na silnice, támhle na lokálky, z MŠMT na školy a já nevím odkud na co ještě. Podle mě by kraje měly mít pravomoc a zodpovědnost rozhodovat o svém rozpočtu nezávisle. Ať si svým obyvatelům obhájí proč dali peníze na tuhle silnici a ne na tamtu školu nebo na železnici, po níž jezdí pár lidí. To přeci nemá řešit vláda!

Standa

A kolik z těch 4 mild. Bude. Mít Pardubický kraj? A je možnost se někde dohledat na jaký silnice půjdou?

Daniel Mach

A co silnice II. tříd? Třeba II/283 v úseku Turnov – Radostná pod Kozákovem je naprosto tragická, II/286 mezi Jilemnicí a Košťálovem obdobně, a když už se jedná o silnice III. tříd, tak to Starostové před dávnými časy kritizovali silnici Jenišovice – Hodkovice n.Mohelkou. A co se změnilo za ta dvě volební období, kdy velí penězům na krajské silnice? Nic.

Daniel Mach

Sklenařice – Vysoké nad Jizerou jsou vysoutěžené a začnou se opravovat snad ještě letos.

Miky

Tak II/286 bych rozhodně jako tragickou neviděl, minimálně do Košťálova je to velmi slušný nadprůměr, pak už je to horší, ale spíš je úzká a klikatá než rozbitá, ale od Libštátu na Bělou toho stejně moc nejezdí. Udělejte si výlet do středních Čech, ale jen pokud máte SUV, případně BVP.

sheeva

Sklenařice – Vysoké se má dělat tuším letos. Jilemnice – Košťálov – Semily se prý podobně jako Sytová – Benešov projektují. Tam je to ale mnohde skutečně na generálku.

Daniel Mach

Libštát – Bělá je II/283 a o tomto úseku jsem nepsal. Opravoval se někdy před cca 20 lety a tehdy to byl výborný úsek pro cyklisty a in-line bruslaře.
Střední Čechy jsou v pohodě. Nevšiml jsem si, že by tam byly nějaké úseky tak tragické, jako na Semilsku.

Dusanh

Dlouhodobý systém? Ha ha… Přece si nenecháme svázat ruce, kam budeme lít peníze a tím tlačit tu či onde!

Peeetr

Ve vládě už byly skoro všechny strany, a jediný kdo skutečně snížil pražáckou centralizaci byla Zemanova ČSSD se silnějšími pravomocemi pro nově zformované kraje.

Gejza

To není pravda. Za Zemanovy vlády sice proběhlo dlouho připravované zřízení krajských samospráv, ale Zemanova vláda byla právě tou, která neuskutečnila (a od té doby ani žádná jiná vláda) tzv. III. fázi reformy veřejné správy, která měla spočívat právě v převedení kompetencí a souvisejícího podílu z rozpočtového určení daní z úrovně státu na kraje.

Daniel Mach

Jo, pamatuji Zemana, jak vykládal, že peněz v rozpočtu je dost, ale že si o ně ředitele krajských správ neumějí požádat = neumějí leštit kliky. To mi nepřipadá jako rozbití centrálního rozdělování, navíc kecal jako vždy. Asi si to s něčím pletete.