Pendolino je opravené, za pár dní zamíří z Itálie do České republiky

Pendolino, závod Alstom, nový čelní vůz, foto: České dráhyPendolino, závod Alstom, nový čelní vůz, foto: České dráhy

Oprava dvou vozů vlaku pendolino, které v červenci 2015 zdevastovala srážka s kamionem, je u konce. Přejímka vozů v závodě

Oprava dvou vozů vlaku pendolino, které v červenci 2015 zdevastovala srážka s kamionem, je u konce. Přejímka vozů v závodě Alstomu v italském Saviglianu bude probíhat ve dnech 6. až 9. února, během následných čtrnácti dnů se pak vozy přesunou zpátky do České republiky.

Zatímco cestu do Itálie absolvovaly poničené vozy na návěsu kamionu, zpátky poputují po kolejích. Do konce února dorazí do depa v pražské Michli. Deníku Zdopravy.cz to řekl člen představenstva Českých drah odpovědný za vozidla Miroslav Kupec.

Pendolino, závod Alstom, druhý vůz, foto: České dráhyPendolino, závod Alstom, nový čelní vůz, foto: České dráhyPendolino, závod Alstom, nová skříň čelního vozu, foto: České dráhyJednotka Pendolino Českých drah na pražském hlavním nádraží. Foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

České dráhy za opravu v Itálii zaplatí zhruba 210 milionů korun. Čelní vůz museli zaměstnanci Alstomu fakticky postavit nový, vložený vůz měl menší poškození. Dráhy tak po více než 2,5 letech od srážky budou mít všech sedm pendolin v provozním stavu.

Všechny soupravy pendolino ale zároveň procházejí v DPOV omlazovací kúrou, což čeká i navrátivší se vozy poté, co z nich po spojení s pěti zbylými vozy znovu vznikne jednotka. „Na redesign zamíří do konce března,“ řekl Kupec.

Omlazení interiéru už mají za sebou tři jednotky, třetí byla dokončena dnes. Všech sedm má být hotovo do konce července.

Tagy alstom České dráhy oprava pendolino srážka
9 komentářů