cargo

Pendolino a Railjet se sjedou v Budějovicích. Na Národním dnu železnice

Večerní show bývá největším lákadlem Národního dne železnice. Snímek z roku 2015, kdy se akce konala v Hradci Králové. Foto: České dráhyVečerní show bývá největším lákadlem Národního dne železnice. Snímek z roku 2015, kdy se akce konala v Hradci Králové. Foto: České dráhy

Železniční příznivci to vědí dávno, České dráhy to potvrdily v nejnovějším vydání svého čtrnáctideníku Železničář. Letošní osmý ročník Národního dne

Železniční příznivci to vědí dávno, České dráhy to potvrdily v nejnovějším vydání svého čtrnáctideníku Železničář. Letošní osmý ročník Národního dne železnice se uskuteční 22. září v Českých Budějovicích, když loni byl v Bohumíně a předloni v Chebu. Centrem oslav bude budějovické depo ČD Carga, kde zástupci drah už v únoru řešili organizační záležitosti, například osazení plotů, rozmístění vozidel nebo jízdy historických vlaků do místní teplárny či pivovaru.

„České dráhy slibují defilé několika desítek historických vozidel parní, motorové i elektrické trakce, jízdy nostalgických vlaků a railjetu do okolí, přehlídku moderní techniky národního dopravce a noční vlakovou show,“ píše Železničář. Z Prahy a Plzně budou do Českých Budějovic vypraveny protokolární vlaky Pendolino a Railjet. Národní den železnice, který se koná pokaždé v jiném městě, navštíví každý rok zhruba 25 tisíc návštěvníků.

Varšava a Bugatka v Českých Budějovicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Varšava a Bugatka v Českých Budějovicích.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Budějovické depo ČD Carga láká každé září stovky zájemců na tradiční den otevřených dveří. Dráhy přivezou své historické exponáty do Budějovic paradoxně rok poté, co odsud odvezly dvě místní parní lokomotivy Kafemlejnek (310.093, rok výroby 1901) a Bugatku (556.0506, rok výroby 1958), což v Budějovicích vzbudilo nevoli.

Tagy České Budějovice České dráhy Národní den železnice
11 komentářů