Pendolina dostanou místenkový systém, dodatečně i ta omlazená

Pendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhy

Omlazená pendolina čeká ještě jeden zásah do interiéru. České dráhy se dodatečně rozhodly osadit všech sedm jednotek elektronickým systémem místenek.

Omlazená pendolina čeká ještě jeden zásah do interiéru. České dráhy se dodatečně rozhodly osadit všech sedm jednotek elektronickým systémem místenek. „Pendolina na západ Čech jezdí v závazku už od Prahy, takže dává smysl tento systém v nich mít,“ uvedl mluvčí drah Radek Joklík. Komerční linky z Prahy na Ostravsko jsou místenkové povinně.

Pendolino po redesignu, špatně přilepená kapsa na místenku.

Pendolino po redesignu, špatně přilepená kapsa na místenku.

Špatně přilepené kapsičky na označení rezervovaných míst jsou jedním z problémů tří jednotek, které už mají redesign za sebou. Dráhy je proto u své dcery DPOV reklamují. Nyní se rozhodly, že jednotky ještě dodatečně osadí elektronickým systémem, který bezdrátově přenáší data v reálném čase přímo z rezervačního systému či pokladny. Není tak třeba nad sedačky zasunovat papírové cedulky. Přesný termín dráhy ještě nemají.

Zbylé čtyři jednotky, které jsou ještě v procesu omlazení interiéru (nebo je teprve čeká), dostanou elektronický místenkový systém rovnou. To se týká i pendolina, jehož dva vozy se mají v příštích týdnech vrátit po náročné opravě z Itálie. „Elektronický systém místenek tak budou mít postupně všechna pendolina,“ dodal Joklík. Podobný systém už funguje například u expresů.

Tagy České dráhy interiér místenky pendolino
44 komentářů