Páté nejméně přesné aerolinky na světě. ČSA propadají dál žebříčkem dochvilnosti

První Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek HorákPrvní Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek Horák

Poprvé v historii klesla přesnost Českých aerolinií pod padesát procent. V novém žebříčku nejpřesnějších a nejméně přesných dopravců klesly ČSA

Poprvé v historii klesla přesnost Českých aerolinií pod padesát procent. V novém žebříčku nejpřesnějších a nejméně přesných dopravců klesly ČSA až na páté místo od konce. Jde o nejhorší výsledek ČSA v historii.

Vyplývá to z nového žebříčku, který sestavila společnost OAG. Podle něj doletělo za červen jen 49,2 % letů ČSA včas, případně se zpožděním do 15 minut. V žebříčku 150 nejhorší společností je tak OAG zařadilo na celkem 145. místo. Horší v červnu byly pouze bulharské Via Air,, americké Silver Airways, SATA z Azorských ostrovů a kanadská společnost Air Inuit.

Nejpřesnějším dopravcem byla podle nového žebříčku Garuda Indonesia s přesností 96,1 % před Latam a AirDo.

Smartwings, které ČSA vlastní, dosáhly v červnu rovněž výrazně nižší přesnosti než v jiných měsících: 58 %. Obě společnosti doplácí především na nedostatek letadel způsobený uzemněním letadel Boeing 737 MAX 8. Firma si musí půjčovat jiné stroje a nemá dostatečné zálohy, v případě technických problémů tak musí cestující často čekat i desítky hodin než přiletí jiné letadlo.

Zatím nejhoršího výsledku přesnosti dosáhly ČSA loni v červenci, kdy přesnost spadla na 50,7 %.

Do statistik zpoždění je zahrnut každý let, který přiletěl nejméně o patnáct minut později oproti letovému řádu. Statistiky neřeší důvody zpoždění, které jsou někdy zcela mimo možnost ovlivnění dopravcem.

Tagy České aerolinie ČSA OAG smartwings statistiky přenosti Top
37 komentářů