Parobek: Komunistům utekl na jachtě, dnes dodává letecké systémy do celého světa

George Parobek, ICC. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářGeorge Parobek, ICC. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Zakladatel a majitel společnosti ICC (Ifield Computer Consultancy) George Parobek má co vyprávět. Po matce Francouz, po otci Čech emigroval

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
porca

Celkem pěkný rozhovor, ale pán si to zkazil lží o daních ve Švýcarsku. Tím, že je Švýcarsko konfederace, tak má každý kanton jiné daně. A zrovna kanton Luzern má daň z příjmu pro firmy 12,3%. Ženeva třeba 24.2%, Zurich 21.2% atd. Takže tam nejsou nejvyšší daně, ale nejnižší. U nás je 19%, v Británii také. V Německu 29,7% atd. https://www.luzern-business.ch/__/frontend/handler/document/42/1397/wflu_factsheet_steuern_en.pdf P.S.: To je jen další z tisíce důvodů, proč je Švýcarská zkušenost nepřenositelná do Česka. Švýcarsko totiž není možné chápat jako zemi, ale jako unii nezávislých kantonů. Každý má jiné daně, jiné státní svátky (třeba dnes je sv. Josef –… Číst vice »

George Parobek

Ohledně daní: vezmeme-li pouze tarifní procenta bez souvislostí realného života, tak na papíře jsou ve Švýcarsku daně nižší než v mnoha zemích. Ale! Absolutně nelze uplatnit či realizovat praktiky a účetní legální kouzla, která z 50% sazby vykouzlí nominální část. Za pomyslnou čáru daňových zákonů se nejde ani o vlásek a každý pohyb na účtě musí být kredibilně doložen, jinak utrum a účet je pozastaven. Co se týče daní: sazba je sazba a šmitec. Výsledkem je, že skutečně odvedená daň v poměru k obratu je stejná či vyžší než jinde. Viz Google či Amazon abych neurazil.

Patriksanda

Dobrej👍👍👍!!!!

Simba

Co na srdci, to na jazyku, tak to má být, asi dobrý chlap a manažer.

Michal

Úplný strýc František ze Saturnina dvojky. 🙂

Jan22

Zaměstnává české lidi a dává jim příležitost vyniknout 👍

Fondy

Tomu říkám šikovný člověk, kez by jich bylo víc pro tuhle zemi!!!