Cestovní ruch Dopravci Železnice Zprávy

Parní sezona na JHMD definitivně nebude, polka při zkouškách ujela jen pět kilometrů

Lokomotiva U46.101 (polka) při zkoušce. Autor: Jan Píšala/JHMD
Lokomotiva U46.101 (polka) při zkoušce. Autor: Jan Píšala/JHMD

Letošní parní sezona na jindřichohradeckých úzkokolejkách je definitivně zrušená. Společnosti Jindřichohradecké místní dráhy se zkomplikovalo uvedení do provozu parní lokomotivy U46.101; při první zkušebních jízdě se lokomotiva zvaná polka porouchala. Oprava, která probíhá už druhým rokem, se tak znovu protáhne. A firma zůstává bez páry.

„Oprava se bude řešit v následujících týdnech, bohužel je však již jisté, že do konce letní sezóny 2019 parní vlaky na úzkokolejku nevyjedou. Pozitivní zprávou je, že již známe příčinu skryté závady, před kterou lokomotiva ujela pět kilometrů naprosto bez jakýchkoliv komplikací,“ uvedla firma na facebooku.

Jan Píšala z JHMD deníku Zdopravy.cz potvrdil, že je na dvou místech poškozena mechanická část stroje, tedy rozvod. Firma poslala poškozené části na opravu do externí dílny. „Jsou to věci opravitelné, oprava ale bude časově náročná,“ uvedl Píšala. Podle něj by se mohly testy obnovit ve druhé polovině září, první cestující by se mohli svézt ještě letos, například na Mikuláše. Začátkem srpna po prvních zátopech firma dávala cestujícím naději, že se svezou ještě do konce prázdnin.

Firma se ocitla bez páry poté, co koncem loňského roku odstavila lokomotivu rešica (U46.0). Oprava polky pak nabrala zpoždění, podle původních plánů měla být připravena už na prázdniny. Po jejím dokončení se chce firma pustit do opravy své třetí parní mašiny, „sedmatřicítky“ U37.002.

Parní lokomotiva JHMD zvaná polka. Pramen: JHMD
Parní lokomotiva JHMD zvaná polka.
Pramen: JHMD
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Nosek

Někde jsem četl chvalebné prohlášení JHMD „Ujela bez závady 5 kilometrů“

Za prvé se opravdu není čím chlubit a za druhé, ze zveřejněného videa je zřetelné, jak ten rozvod mlátí skoro od začátku ale četa jede vesele dál :-/

JirkaM

Současné vedení tak pokazilo co mohlo.

libor

Šatavu na ně! nebo spíš šatlavu? 🙂

A.R.

Presne.
To je tak, kdyz se dopravou zabyvaji diletanti.

železničář v důchodu

Nekřivděte jim tím, že „strčíte všechny do jednoho pytle“: tam nejsou diletanti ani zdaleka všichni, jen tomu velí ten, pro koho to byla jedna z mála firem, ve kterých měl nějakou účast, a které ještě nezkrachovaly, takže v ní viděl možnost z ní ještě aspoň něco vyždímat! Byli tam a jistě ještě jsou i „srdcaři“, ale do nekonečna nevydrží ani ta „srdcařina“, není-li vidět adekvátní výsledky firmy!

Obtloustlý Travolta

Já být na místě ředitele NTM udělám totéž – ještě by jim Malletku prodali za pěkné peníze.

Obtloustlý Travolta

Ještě že jim vzali malletku. Utahali by ji, stejně jako v Táboře Křižíka. Už aby to tam dal Bosáček do lajny.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast