umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch Dopravci Železnice

JHMD po opravě roztopily polku, měla by začít jezdit v srpnu

Parní lokomotiva JHMD zvaná polka. Pramen: JHMD
Parní lokomotiva JHMD zvaná polka. Pramen: JHMD

U Jindřichohradeckých místních drah zřejmě v srpnu skončí období bez pojízdné parní lokomotivy. Společnost na svých stránkách oznámila, že dokončuje opravu lokomotivy U46.101, které se říká polka. Oprava probíhá už druhým rokem.

„V posledních dnech proběhly dva zkušební zátopy, během kterých byly odzkoušeny všechny armatury a doladěna řada „dětských“ nemocí. Lokomotiva rovněž úspěšně prošla nutnými prohlídkami a revizemi kotle i vzduchojemů. Brzy tak bude stroj moci postoupit do závěrečné etapy této opravy, sestávající ze zkušebních jízd,“ napsala společnost v pátek na svůj web. Pokud se při zkušebních jízdách neprojeví zásadní závady, měla by se pára na jindřichohradecké úzkokolejky vrátit během srpna. Náročnou opravou prošel mimo jiné kotel polky, jehož část se musela nově vyrobit.

Firma se ocitla bez páry poté, co koncem loňského roku odstavila lokomotivu rešica (U46.0). Oprava polky pak nabrala zpoždění, podle původních plánů měla být připravena už na prázdniny. Po jejím dokončení se chce firma pustit do opravy své třetí parní mašiny, „sedmatřicítky“ U37.002.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Panelák

„Během srpna“ znamená co? Teda prosrat (zřejmě) příjmově nejlepší část sezóny (nebo minimálně její větší kus) v okamžiku, kdy insolvenční správce pomalu klepe na dveře, to je opravdu smutné.

xyz

Ještě zajímavější je, že počet 0 provozních parních lok. tedy u JHMD panuje již od podzimu 2018, tedy cca 3/4 roku, ale až teď se „honí každý den k dobru“ a „držte nám palce“ atd.

xyz

„Pokud se při zkušebních jízdách neprojeví zásadní závady, měla by se pára na jindřichohradecké úzkokolejky vrátit během srpna.“
… tedy během druhého ze dvou měsíců, kdy (dle JŘ) JHMD denně vypravují parní vlak (5x týdně do Nové Bystřice, 2x směr Kamenice nad Lipou).

Pak již jen čtyři sobotní záříjové termíny jízd parních vlaků a pak až zase začátkem léta dalšího roku (vyjma případných mimořádných, zvláštních jízd).

Fotograf

Pro město Kamenice nad Lipou jsem fotil v létě 2012 na turistickou propagaci města a okolí projekt . PROCHÁZKA KOLEM ŘÍČKY KAMENICE V KAMENICI NAD LIPOU. Jsou to virtuální prohlídky 360′ i klasické fotky : http://www.kamenicenl.cz/prochazka-podel-ricky-kamenice/d-80301
Je tam také „zastavení bod č.6 v mapě =virtuální prohlídka + fota vlakového nádraží, kde právě přijela na konci článku zmíněná parní mašina, „sedmatřicítka“ U37.002 : http://www.kamenicenl.com/ricka/6.htm

Partneři

Škoda transportation
podcast