Doprava ve městě Parkování

Parkovací zóny v Malešicích se kvůli omezení úředních hodin odkládají

Modrá zóna v Praze, ilustrační foto. Autor: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53225647
Modrá zóna v Praze, ilustrační foto. Autor: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53225647

Zóny placeného stání v pražských Malešicích, které měly začít platit 2. listopadu, vstoupí v platnost až 30. listopadu. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník. Důvodem změny je zhoršení epidemiologické situace, kvůli kterému byly omezeny úřední hodiny radnice, kde se parkovací oprávnění vyřizují. To je možné učinit i online. Zóny již byly v Praze 10 zavedeny ve Vršovicích, na Vinohradech a ve Strašnicích.

Úřední hodiny má radnice od začátku týdne pouze v pondělí mezi 8:00 a 13:00 a ve středu mezi 12:00 a 17:00. „Bez omezení je nadále pouze podatelna, pro výdejnu parkovacích oprávnění taková výjimka není možná. Proto jsme se rozhodli u magistrátu iniciovat posunutí začátku platnosti další podoblasti, abychom naše obyvatele nedostávali pod tlak, a mohli se na výdejně pohodlně vystřídat,“ uvedl radní Prahy 10 pro dopravu Martin Sekal (ODS). Dodal, že parkovací kartu si lze vyřídit i online a také na nově zřízených telefonních linkách.

Zóny Praha 10 zavádí postupně. Ve Vršovicích a části Vinohrad, která spadá pod Prahu 10, byl systém zón spuštěn 24. srpna a ve Strašnicích 5. října. Radnice zóny zavádí s odůvodněním, že Praha 10 je obklopena městskými částmi, kde už fungují, a parkující auta se přesouvají na její území.

První regulace parkování začala v 80. letech v Praze 1. Takzvané modré zóny byly poprvé zavedeny v roce 1996 v části Prahy 1. Nyní jsou do systému zapojeny Praha 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 16 a 22. Parkovací karta pro rezidenty, tedy lidi s trvalým pobytem v dané zóně, stojí 1200 korun ročně za první a 7000 korun za druhé auto.

Pražský magistrát aktuálně ohlásil, že nepočítá s dočasným zrušením zón jako na jaře.

ČTK

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Dobrá zpráva. Ještě lepší by byla, kdyby se tyto nesmyslné zóny, co lidi omezují zrušili úplně. Aby zůstali na Praze 1, kde opravdu měli svůj smysl a opodstatnění. Takto zbytečně lidem komplikují život, vytahují jim jejich těžce vydělané peníze jen proto, aby se pár vyvolených napakovalo.

MaT

Grammar Nazi Alert: Já když to tak po Vás čtu, tak zase přemýšlím, jestli u některých lidí měla smysl základní školní docházka (shoda přísudku s podmětem).

Ale k věci, tohle je jen posun. Takže pokud jste proti zónám jako takovým, tak tohle nic neřeší, jen posouvá dál. Takže jestli je to „dobrá zpráva“, je dost sporné.

MaraSourak

A ze to v tech Malesicich ma fakt “smysl”

petr 5

Skutečně má. Příjem magistrátu. Malešice hraniční s jinými dosavadními zónami jen s Prahou 3 (Jarov), ale většinou lesem.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast