cargo

Parkovací chaos. Některé radnice už za stání aut opět vybírají, jinde start odložili

Parkování v Brně. Foto: Brno.czParkování v Brně. Foto: Brno.cz

(text průběžně aktualizujeme o situaci v dalších městech) Vláda včera večer zrušila své usnesení, které ve všech městech pozastavilo zóny

Zpět na článek
31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Asd

A proč Baxa neřekne. Vláda to sice povolila, ale my chápeme jaká je situace a zóny placeného stání zase zavedeme až 11. 5.

Eduard

Co brání městům prostě nevybírat. Nechat zóny zónami a prostě nevypustit mezi parkující automobily smečku MP. Opravdu nechápu proč nadávají na vládu. I když by bylo pro všechny nejlepší kdyby vláda ještě na nějako dobu pozdržela platnost těch zón. I když nejlepší by bylo, kdyby se většina z nich rovnou rušila. Kromě příjmu pro pár vyvolených lidem jenom komplikují život a vytahují jim peníze z kapsy.

Lektor

Tak v tomto kritiku vlády nechápu. Městům nikdo nenařizuje zpoplatnit stání, pokud města nechtějí nebo nemůžou vybírat je to jejich věc a nikdo jim v tom nebrání.

pppqqq

Jenže města od půlnoci přece již svá stání dávno zpoplatnila a parkovné vybírají! Tedy kromě těch, která ve včerejším velkorysém vládním tříhodinovém okně stihla adekvátně zareagovat. A je samozřejmě pouze na občanovi, aby zajistil, že parkuje legálně. Např. měl rezidenční kartu, použil SMS parking, který mnohde fungoval a funguje bez omezení apod. Kritika vlády je tedy samozřejmě na místě. Biti jsou občané, kteří nedokáží držet krok s chaotickými vládními nařízeními, netuší, zda se bez svého přičinění nedopouští přestupku. Vláda samozřejmě mohla své rozhodnutí vydat v dostatečném (několikadenním) předstihu, aby se na něj všichni zúčastnění stihli připravit, občané si mohli v… Číst vice »

R2R2

V tech mestech se tyto veci ridi nejakou vyhlaskou, pokud ji nikdo nezmeni, tak by spravne vsichni zainteresovani meli konat v souladu s vyhlaskou, tedy vybirat parkovne, odchytavat neopravnene parkujici a rozdavat pokuty. Zmenit vyhlasku behem par hodin, ktere jim k tomu vlada milostive dala, nemusi byt uplne jednoduche. A to vychazim z toho, ze je na strane mesta dobra vule tak ucinit, pokud dobra vule na strane mesta neni, tak vlada vytvorila na ridice dokonalou past.

Eduard

Nebojte, je to jednoduché. Když se chce, tak všechno jde. Ale proč by se chtělo. Lepší je to na někoho hodit. Navíc, když jde o peníze, tak nikdo nezná bratra.

R2R2

Ano, komu se opravdu moc chce, muze byt prilepen k televizi 24/7 a cekat, kdy mu da vlada 2 hodiny na preparkovani. Ale to je tak vse, co s tim muzete delat.

Jiří Kocurek

Už vidím starostu města, jak v 9 večer shání někoho, kdo by
a) dodělal urychleně rozpracovanou údržbu, je toho ještě na dva dny
b) o půlnoci to zapnul, ikdyž v tom mají elektrikáři ruce

Tohle je řízení provozu jak ze špatného filmu. Anebo Happy Tree Friends, což ale není návod, jak to dělat.

Leden

No tak holt první den nebo dva nebude vybírat. To se, představte si, může. Tomuhle nerozumím stejně jako Hamáček – nejdřív držkování, že to vybírání vláda zakázala, teď zas, že to povolila… prostě Češi.

Jiří Kocurek

Takže vydávat nařízení, na která nelze včas reagovat je vlastně vpořádku. Nebo ne?

bkv

On jim někdo nařizuje ty peníze vybírat?

JakubP

Pokud to nemeli preruseny vlastnim narizenim, ale jen tim vladnim, tak jim to jejich mestsky predpisy pravdepodobne vybirat narizujou. A pokud to chtej posunout a nestihli zareagovat od deviti vecer do pulnoci, tak vlastne musej vydat retroaktivni predpis, coz je velmi spatne. A to vse jen proto, ze vlada neni schopna u svych narizeni vyhodnotit ani primy dopady a vyhlasovat je vcas.

Vojta

Vždyť je to nesmysl – pokud jsem na modré zaparkoval s vědomím, že nebude platit do konce dubna, tak těžko můžu platit pokutu za parkování, pokud někdo v mezičase modrou opět zpoplatní, zvláště ne, pokud to udělá 3 hodiny před začátkem účinnosti toho znovuzavedení.

Jiří Kocurek

Neplatit, dát do správního.

PatriK

Někdo po vás chtěl pokutu?

Jan Sova

pokud vím tak v Praze se rádo odtahuje, pokuta nepokuta…. Takže odtažení a vydání auta se platí tak jako tak, ne ?

R2R2

Je to svinstvo. A vymluvy na to, ze to mesta chtela co nejrychleji, tak vlada kona co nejrychleji jsou ubohe. Nelze po nikom ocekavat, ze si kazdou hodinu bude overovat, zda stale parkuje legalne zdarma nebo mu hrozi pokuta, ani nelze cekat, ze bude kazdou hodinu vyjizdet z mesta a vracet se do nej, aby se jako „prijizdejici motorista“ dozvedel, jaka jsou pravidla v zone, nemluve o tom, ze si neumim predstavit mesto, ktere zvladne behem dvou hodin osetrit informace na prijezdech.

PatriK

Stejným způsobem, jako se dotyčný dozvěděl, že v parkovacích zónách se nepletí, se dozvěděl i o obnovení běžného stavu. Ačkoli chápu, že na neplacení se zvyká snadno a opačně už to jde hůř:)

R2R2

To by platilo za predpokladu, ze by mi za neznalost zruseni zon nebo za to, ze v nich auto nenecham hrozil postih.

mgr.pavel

Co když řidič auta mezitím odjel pryč z města? Musí se do půlnoci vrátit a vzít si v parkovacích hodinách lístek, jinak by od půlnoci parkoval v rozporu s vyhláškou?

jan

Jsou to nenažrané potvory. Modré zóny v menších městech nyní nemají co dělat. Je to zbytečné hazardování se zdraví. A zbytečné škrcení ekonomiky. Kde je ta podpora obchodu od státu? Takhle obchody ještě víc ostrouhají.. Ale jim je to jedno..

jan

A tím myslím ty regionální politiky, kteří tak lobovali za to, aby stát zrušil omezení modrých zón.

Frantisek

Co je hazardování se zdravím? Že kdekdo mermomocí musí do města autem a zabírá tam místo potřebnějším, pročež pak všichni tito bezradně jezdí sem tam, nevědouce, kam vozidlo odstavit? To nepochybně, ale s tím zóny samotné tak ani tak příliš mnoho nezmohou. Také si musíte vybrat, zda chcete raději peníze nebo zdraví.

Jirka B.

Nedávno jsem někde četl, že Češi milují bordel, je jim v něm dobře a záměrně si jej vytváří. Bohužel nevím, kdo to řekl, ale měl úplnou pravdu a toto je toho důkazem. Podle naší vlády by si měl člověk každé ráno nastudovat co vlastně platí a neplatí a podle toho se zařídit. Závidím Rakušanům, protože tam vláda jasně řekla, kolik lidí se nakazilo, kolik lidí se vyléčilo, kolik je zemřelých a kolik je aktuálně nemocných a potom dodala, bude to tak a tak a tak. U nás ne, jednou platí 8.6., pak 25.5., pak to ještě 3x změníme jako dobu… Číst vice »

Jakub P

No jestli tohle naši vrcholní představitelé zvládli bravurně, tak já jsem čínskej papež. Spíš jsme měli sakra kliku a lidi (se zdravotníkama a dalšíma lidma ze záchrannýho systému na předních místech) to zvládli navzdory tomu chaosu vrcholných představitelů. Asi jediný, co vrcholní představitelé skutečně zvládli, bylo velmi brzký zavření téměř všeho. Bohužel i to dost pokazili naprostou neschopností a neochotou k účinné pomoci těm, koho to zavření postihlo, díky čemuž budou škody na ekonomice řádově větší, než musely být. Všechno ostatní mám pocit spíš zdržovali, aby se u toho mohli vyfotit pro propagandu, než aby tomu nějak pomáhali…

Jakub P

Druhá věc je, že před to zvládli jsem měl doplnit „zatím“ Úplně vyhráno dost možná ještě není a totální chaos v uvolňování opatření vládou a pocit, že je to za námi se nám ještě bohužel můžou dost vymstít.

Jiří Kocurek

Tak jasně, můžou za to Češi, že nějaký Slovák zruší v 8 večer nařízení s platností za 3 hodiny. Totiž Češi můžou za to, že Slovák nedokáže napsat do toho zrušení, že platí od půlnoci následujícho pracovního dne. A ještě lopatou po hlavě.

Tomáš V.

Podle Čechů je to jedinej politik, kterej myslí na lidi. On neni revolucionář, tohohle strejdu si Češi hrdě a s velkou většinou zvolili sami. Takže můžeou. 🙂

Peet

Zvolilo ho okolo 30ti procent z oprávněných voličů (tedy věk nad 18 let) což bude tak 8 mio občanů při volební účasti cca do 70ti %, takže fakticky jej volilo tak 15% z celkového počtu obyvatel….

Eduard

Pokud jste to nařízení četl, tak nikdo nenutí města, aby i nadále nepožadovali zaplacení poplatků za parkování. Nemusí je je vybírat. Samozřejmě, že by bylo nejlepší, kdyby vláda minimálně do konce května pozastavila platnost všech modrých zón.

Frantisek

Jenže ta města to musejí zpracovat dále, což vyžaduje čas. Nelze říct „z hodiny na hodinu se zařiďte“. Nejlepší by to bylo jak pro koho, pro města a velkou část jejich obyvatel určitě ne.