Pardubický kraj uleví znovu BusLine. Seškrtá mu jízdní řády

Autobusy SOR společnosti BusLine Pardubicko. Foto: BusLineAutobusy SOR společnosti BusLine Pardubicko. Foto: BusLine

Podle vedení kraje jde o málo využívané spoje.

Pardubický kraj se rozhodl vyřešit interní problémy společnosti BusLine Pardubicko s nedostatkem řidičů snížením objemu kilometrů, které budou v objednávce jezdit.

Od 1. září dojde ke zrušení celkem 67 spojů denně z celkového počtu 1¨700. Kraj to vysvětluje tím, že tyto spoje mají „nízký dopravní význam“. Oznámil to v tiskové zprávě. Ostatní dopravci problémy s nedostatkem řidičů nemají, u nich žádné škrty nenastaly.

K podobné úlevě došlo už na začátku srpna zavedením upraveného jízdního řádu, ze kterého bylo vypuštěno zhruba 40 spojů. „Po této změně se daří všechny spoje, které jsou v jízdním řádu, cestujícím zajistit, což byl náš hlavní cíl. Zároveň jsem rád, že se nám podařilo propojení našeho integrátora dopravy OREDO s internetovým portálem IDOS, který je cestujícími velmi hojně využíván. Pokud bychom tak nyní měli do 23:00 nahlášeno, že některý spoj nejede, od druhého dne se již cestujícímu nezobrazí ve vyhledávači,“ řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš (ODS). Podle informacích na stránkách OREDO dnes BusLine zrušil celkem šest spojů.

Podle hejtmana Martina Netolického byly všechny spoje procházeny velmi detailně i na úrovni samosprávy. „Detailně jsme procházeli každý jeden dílčí spoj, u kterého disponujeme sčítáním dopravy. Takto bylo identifikováno až 203 spojů, které nemají podle dopravce a technologů dopravy velký dopravní význam, protože je využívá naprosté minimum cestujících nebo mají alternativu v autobusové nebo železniční dopravě. Vzhledem k místní znalosti jsme debatovali o jednotlivých spojích, u kterých jsme dopravci sdělili, že součástí nového jízdního řádu musí být,“ dodal Netolický.

Tagy BusLine BusLine Pardubicko Pardubický kraj
70 komentářů