egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Letiště

Pardubice slaví rok s Ryanairem, obsazenost do Londýna přesahuje 90 procent

Letadlo Ryanairu na Letišti Pardubice. Autor: Letiště Pardubice
Letadlo Ryanairu na Letišti Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Pardubické letiště bilancuje rok spolupráce s Ryanairem, jehož linka z východu Čech do Londýna byla zavedena loni 5. září. Na letišti přitom vládne spokojenost, průměrná obsazenost činí podle obchodního ředitele Libora Kříže 91 procent. „Z toho 80 procent klientely tvoří Češi,“ doplnil Kříž.

Ryanair mezi Pardubicemi a londýnským Stanstedem využívá stroj Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Celkem jich přepravil na lince zhruba 50 tisíc. Letadla rotují třikrát týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Doba mezi příletem do Pardubic a odletem je pouhých 25 minut.

Jedenkrát byl let z Londýna zrušen kvůli nepříznivému počasí v Londýně, jednou letadlo dosedlo na pražské Ruzyni kvůli husté mlze v Pardubicích a ve čtvrtek 3. května byl let kompletně přesunut do Prahy z důvodu výměny hardwaru na řídící věži v Pardubicích.

„Obvyklou dobou, která se běžně uvádí jako zavedení nové linky, jsou tři roky. Průměrná obsazenost okolo 90 procent je tedy pro tuto linku v prvním roce výborným vysvědčením, o čemž svědčí i úspěšná jednání o dalším spoji Ryanairu do španělského Alicante,“ napsalo letiště v tiskové zprávě. První let do Alicante se uskutečnil letos v březnu. Jde o sezonní linku pro letní letový řád.

Lety Ryanairu z Pardubic do Londýna jsou celoroční, v rezervačním systému jsou zatím do konce zimního letového řádu. Spojení patří mezi nejlevnější možnosti, jak se z tuzemska dostat do Londýna. Letenky jsou k mání už za několik stokorun.

Letiště Pardubice se loni odlepilo ode dna, když odbavilo přes 88 tisíc cestujících. V roce 2016 to bylo 31 tisíc pasažérů, což byl nejhorší výsledek nejméně za posledních deset let. Letos v únoru zde začal fungovat zcela nový terminál.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nicky

Do Londýna s Ryanair za 500 RT tryskáčem a ani to nedokážou vyprodat celé.
Do Chorvatska se Smartwings za 5000 RT vrtulákem.

Dan

1) Do Londýna toho létá už celkem hodně, tak možná proto.
2) Co v Chorvatsku a navíc za takový nehorázný prachy?

Michal

2) Co v Chorvatsku MIMO SEZÓNU … (prachy mi až tak nehorázný nepřijdou)

FlyingJ

Na to, že Smart Wings se prezentují a také jsou low cost společnost je to cena opravdu nehorázná. Z Berlína stojí zpáteční letenka tisícovku.

Dan

Opakuji co v Chorvatsku kdykoliv? Za takový nehorázný prachy (je to kousek).
V srpnu Praha – Valencia přes Zurich (tam i zpět hodinový přestup) RT 3078 Kč Airbusama, v každém občerstvení v ceně. Ve Španělsku příjemné ceny a ještě příjemnější lidé…..

Sch

Není důležité jestli to vyprodají, ale jestli dosáhnou ziskovosti a to bohužel nezjistíme, protože nevidíme do cenotvorby u Ryanairu.
Můj názor je, že při 90% obsazenosti už by linka být zisková měla.