Pardubice čeká od soboty dopravní omezení roku. Oprava Wonkova mostu potrvá do podzimu 2025

Přípravné práce na opravu Wonkova mostu. Foto: wonkac.czPřípravné práce na opravu Wonkova mostu. Foto: wonkac.cz

Provoz na mostě bude možné sledovat i přes webkameru.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J.Š.Hájek

Ježíšmarjá, hlavně ať to nespadne ( praktických příkladu máme dost). Most Kpt.Bartose také drží vší silou pohromadě. A ještě něco – doufám že nikoho z radních ani nenapadne dělat po dobu omezení nějaké maratony a jiné podobné akce s omezením dopravy na mostě 😧

Pavel

cca 500 dní omezení. No…. to bude radost….

Elvis

Za mě kdyby rok počkali až se udělá most v Dubině, bylo by to lepší řešení.

Michal Dvořák

To oni i chtěli, stejně tak chtěli most Kpt. Bartoše rekonstruovat až po Wonkově… ale když se neustále protahovala doba přípravy (Severovýchodní obchvat se měl stavět snad už v 2018) tak už to déle nevydrží. Myslím že tu byl i na toto téma článek.

Surio Mario

Otázkou je, jak moc akutní oprava mostu je. Pokud ji ŘSD považuje za neodkladnou, bude lepší přetrpět 18měsíční omezení na poloviční kapacitu, než aby to dopadlo jako městem spravovaný most v ulici Kpt. Bartoše, kde zbyl jediný jízdní pruh řízený semafory a přibylo omezení hmotnosti vozidel, takže místo 4 linek (z toho 3 páteřních) MHD se standardními vozidly tam teď jezdí jen kyvadlové minibusy.

Z. Lapil

Akutní je asi dost, když se do toho pouštějí takhle nahonem. Nezapomínejte, že v poslední době bylo pár průšvihů že zanedbání. Italský Janov a pražská Troja za všechny.
Je úplně jedno, kdo za to může, ale když máte rozhodnout o vydrží/nevydrží, tak si zriceny most berete na svědomí jen velmi nerad, i když vám politici slibuji, že se to stane v noci, kdy se nikomu nic nestane, a kdyby něco, tak vás podrží.

Jan

Pardubice nejsou v tom souběhu samy. V nedaleké Chrudimi zastupitelé tak dlouho ignorovali stav lávky u plaveckého bazénu, až se jim oprava sešla s blízkým silničním mostem najednou…