Ostravská Škodovka zve na Den otevřených dveří

Elektrická jednotka pro Lotyšské dráhy. Pramen: Škoda TransportationElektrická jednotka pro Lotyšské dráhy. Pramen: Škoda Transportation

Velmi atraktivní bude možnost vidět vozy s rozchodem 1520 mm určené pro železnici v Lotyšsku. K dispozici bude třeba i nová souprava push-pull pro Moravskoslezský kraj.

Zpět na článek
35 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Maty

Stálo to za hovno, Žádná nová vozidla nevystavena, jenom jedna a ta samá jednotka v různých fázích výroby. Nic krom Lotyšské jednotky a již provozního Push-pullu žádný nový vlak. Varšavské metro nikde, nové pantery pro čd taky nikde, v lakovně panter pro IDSJMK, prakticky nebyl vidět. Zákaz fotografování byl největší úlet, minimálně nám toho ukázali. Pro děti jen skákací hrad, na reklamě psali bohatý zábavný program. Hrůza…

Ivo

taková akce z musu to byla, dělají tam zajímavé věci, třeba někde i špičkové, ale prezentované neviditelně – nic v pohybu, nikde se pořádně nesmělo, nikdo nepracoval – takže výstavka fabriky v odstávce. Možná se vyřádili bezpečáci, ale dobrý dojem nebyl.

Děcka oplakaly skákací hrad, který sbalili ještě před koncem rozhodně ne posledních prohlídek…

Hřebíček

Moje recenze: – Dojmy = horší než očekávání, které bylo minimální. Už jenom propagace mizerná o lecčems svědčila = žádná, s výjimkou těchto stránek. – Vstup regulovaný = po skupinách á 15 osob s průvodcem. – Návštěvníci = vesměs zaměstnanci s rodinami. – Zákaz fotografování (ale ono nebylo ani co). – Hotová vozidla prakticky žádná, jen hrubé skříně v různých fázích výroby. – „Nejmodernější lakovna v Evropě“ = pohled jen od vrat, lakují prý jen ručně, lakovací robot je moc drahý (to mě pobavilo). – Jeden vystavený push-pull (mmch. dnes jezdí jen dva, přitom mají jezdit čtyři). – Předvedli pohyb… Číst vice »

Jenisej

Musím s vámi souhlasit.
– fronta na hodinu, za mě už skupiny po 30 ti lidech.
– čas na dotazy vesměs žádný, neboť se na vás tlačila další skupina.
– největší obráběcí centrum je 1 km daleko, takže banán.
– v poslední hale hluk, takže z vykladu houbelec.
– program pro děti? Fraška.
Ještě, že jsme si cestou zpátky spravili chuť v Ollies, jinak by z takového dne otevřených dveří zbyla jen pachuť zklamání.

Halamus

Díky za recenzi.
Mám to tam asi půl hodiny včetně pěškobusu na tramvaj.
Raději nebudu zjišťovat, v čem je lakovna bez robota nejmodernější, mám za to, že v obyčejné montovně, ve které dělám, je lakovna modernější.

Karl vB.

Soudě podle dosavadních komentářů je propagace celé akce vskutku na úrovni výrobce, který o sobě suverénně tvrdí, že: „…přináší česká řešení pro svět“.
Nejdříve nefunkční web, a když je funkční, tak na něm k akci jsou zveřejněny pouze všeobecné plky a nic konkrétního.
https://www.skoda.cz/post/den-otevrenych-dveri-v-ostrave

None

Trochu váhám jestli se tam vydat. Budu muset vymyslet náhradní důvod návštěvy Ostravy 😉

Radim

Krásné soupravy tady děláme, závidím Lotyšům, že si v nich budou jezdit…jaký paradox, tady se vyrábějí takové mašiny a my tu jezdíme ve vyřazených Německých..

SaulGoodman

Jsou to +- Pantery a těch je v ČR aktuálně vyrobeno či objednáno 256 ks.

Jarek

Při minulém dni se muselo někde registrovat – čas prohlídky, a v podstatě se nesmělo fotit.

Jenisej

Tohle je opravdu zmršená reklama. Oficiální stránky ŠT jsou nedostupné, žádný leták, kde by byl naznačen vstup, parkoviště…… asi půjdem do kina, než objíždět ulici 1.máje a hledat kde by se jako taková akce měla konat.

Liquid

Stránky už jdou, ale o detaily o akci tam nevidím. Nějaké rezervace zmiňovali v nějakém komentáři na facebooku s dalším odkazem, tam se ale žádný termín nezobrazuje.

Slezan

Já bych začal tady: https://mapy.cz/s/gelomabume a jako dopravní prostředek zvolil tramvaj.
Ale souhlasím, že tohle není pozvánka. Nejdůležitější informace jsou utopené v textu.

Jiří Kocurek

Mno ne každý se tam tou tramvají dostane. Totiž jde o to, nějak se dostat na tramvaj, nejezdí do všech obcí a ledaskdo má nejbližší tramvaj v Olomouci, obzvlášť pracuje-li v Šumperku a dojíždí z dědiny, kam koleje nevedou. To se stává i výpravčím…

none

Pozadej opatrovnika, on te tam doprovodi.

Jiří Kocurek

To jsou dva týdny pěšky… vole.

XYYY

Stačí „zu Fuss“ ze stanice Ostrava střed

Honza

do kina, s kýblem kukuřice a kokakolou 🙂 to neeee

none

Je nekde ta pozvanka? Google me posila na nefunkci stranku https://www.skoda.cz

none

Dik. Asi dobre utajena akce.

Karl vB.

Pokud se nejedná o záměrné potlačení informací o akci s cílem redukovat takto počet návštěvníků na minimum, ale o pouhý amatérismus organisátorů, tak přikládám odkaz na možný vzor, jaké informace pro zájemce by pozvánka na den otevřených dveří měla obsahovat.
https://informace.rozhlas.cz/den-otevrenych-dveri-v-ceskem-rozhlase-a-koncert-v-riegrovych-sadech-se-7738197

Jarda

Děkuji za informaci. Chtěl by jsem se zeptat, kde se to přesně bude konat? Předpokládám, že vstup bude u zastávky šaliny Vagonka. A kde se tam dá v okolí zaparkovat? A nebo je lepší to nechat někde i robou v shopping centru a dojet šalinou? Dík…

robert

Škoda, že to nebylo avizováno dřív. Udělal bych si čas.

Rudolf Tuček

Každý rok na 1.máje v ranní směně je otevřena celá oblast Vítkovic, proto do 13h.
Vždycky jsem dal přednost ohřát se u žhavé oceli, než nějaké nové věci na které budu koukat celý život i když vagonka byla hned vedle.

dizgrafyq

Byl bych radši, kdyby nová vlaková souprava push-pull pro Moravskoslezský kraj konečně v plném počtu vozila cestující, místo aby dělala reklamu na DODu

davidl

Je nekde prosim program nebo alespon cas od kdy do kdy?

Strojženoucí

Ano. Je to v tom článku, který právě komentujete.

davidl

Bohuzel ted jsem to precetl po treti a opravdu nevidim cas od kdy do kdy je den otevrenych dveri. Je mozne, ze opravdu neumim cist, ale opravdu to tam nevidim…

davidl

Omlouvam se, opravdu to tam je…

Ic540

8 až 13…

Pitrys

No prima, mám nemocenskou a vycházky od 13:00…

Ic540

No smůla. Jediné snad poprosit nějakého kamaráda. Když přijde kontrola nasadí čepici, černé brýle a dá si kapesník na pusu. Za mírného pokašlávání podá nemocenský lístek k podpisu. Prohodí něco o horečce. Poděkuje a řekne naschledanou…😀👍
Já bych si to asi netroufl, ale kamarád to tak udělal a klaplo to…😀👍

Pitrys

Musel by simulovat zlomené rameno 😅🙃

Kubrt

Motorové soupravy? Příslib, reminiscence?