Ostravská Poruba bude mít více jednosměrných ulic

Ostrava Poruba, jednosměrná ulice. Pramen: Archiv ÚMOb PorubaOstrava Poruba, jednosměrná ulice. Pramen: Archiv ÚMOb Poruba

Zjednosměrnění ulic má přinést nová parkovací místa, zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti provozu.

V Ostravě-Porubě po nedávných prvních pokusech přibudou další jednosměrné ulice. Jeden z nejlidnatějších ostravských obvodů chce získat více parkovacích míst a zvýšit bezpečnost dopravy. V Porubě žije na 65 tisíc obyvatel.

Už je to více než dva roky, kdy se porubská ulice Gen. Sochora stala jednosměrnou. Díky této úpravě vzniklo pětašedesát legálních parkovacích míst a provoz v lokalitě se zklidnil. „Byl to pilotní projekt, kdy jsme si chtěli ověřit, zda i v Porubě bude fungovat to, co funguje jinde ve světě. Zjednosměrnění ulic je efektivní metoda, jak zklidnit dopravu, získat nová parkovací místa a zvýšit bezpečnost provozu. Po dvou letech můžeme říct, že to splnilo všechna naše očekávání. A proto v tom chceme pokračovat,“ uvedl místostarosta Miroslav Otisk.

V nejbližších týdnech se jednosměrnými stanou ulice Jaselská, Bulharská, Heyrovského a Ľudovíta Štúra. „Směr jízdy jsme volili vždy po konzultaci s policií. U Jaselské to bylo jasné, tam to ani jinak nejde. Heyrovského bude jednosměrnou jen částečně od Jiřinkové ulice po parkoviště u Martinovské. Ulicí Ľudovíta Štúra pak řidiči projedou od Větrné dolů k Francouzské,“ řekl Otisk.

V místech dnes nelegálně stojí řada aut. To mají jednosměrky změnit. Například na Jaselské nebo Ľudovíta Štúra vznikne více než třicet legálních stání. Ve zbývajících ulicích to bude podobné.

Nová dopravní značení by měla v místech vznikat postupně během prázdnin.

Tagy Poruba zjednosměrnění silnic
25 komentářů